Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Loading...
This article comes from the old version of WMASG, therefore display may deviate from the standards of the current system.

Ciekawostki: MAXFAS Exoskeleton

06.07.2015Author: PromantComments: 26

Armia USA testuje urządzenie poprawiające umiejętności strzeleckie żołnierzy: MAXFAS Exoskeleton. 

Ciekawostka łącząca technologię militarną z airsoftem.

Nawet doskonały strzelec może zawsze strzelać jeszcze lepiej, szybciej czy celniej, gdyż to kwestia treningu. A nie każdy żołnierz jest doskonałym strzelcem. Kiedy dodamy czynnik zmęczenia, stresu itp. - okazuje się, że nawet najlepszy trening może nie wystarczyć. 

Dlatego armia USA testuje urządzenie poprawiające umiejętności strzeleckie żołnierzy: MAXFAS Exoskeleton

 

 usarmy_maxfas.jpg

 

 

Jest to prototyp urządzenia, w rodzaju elektronicznego egzoszkieletu ramienia, opracowany przez Wojskowe Laboratorium Badawcze. MAXFAS (Mobile Arm eXoskeleton for Firearm Aim Stabilization) działa na zasadzie stabilizatora wykorzystującego efekt marionetki. Zestaw sensorów i kabli mocowany jest do ramienia żołnierza. Elektronika, żyroskopy, akcelerometry - tworzą system mający wyeliminować wszelkie drgania i ustabilizować ramię strzelca w jak najdoskonalszym stopniu.

Urządzenie wykrywa ruch ramienia, określa najpierw częstotliwość drgań i zakres ruchu ramienia strzelca podczas celowania. Następnie kable stabilizują ramię żołnierza podczas strzelania. Najwyraźniej taki system usprawnia i porzyspiesza wyrobienie pamięci mięśniowej u strzelca, ponieważ biorący udział w testach prototypu żołnierze strzelali lepiej (celniej) nie tylko używając MAXFAS, ale również po jego zdjęciu.

W przyszłości takie urządzenie może okazać się bardzo pomocne w treningu nie tylko żołnierzy, ale również policjantów czy strzelców cywilnych, np. sportowych. 

 

 

usarmy_maxfas_02.jpgusarmy_maxfas_03.jpg

 

 

Ciekawostkę stanowi fakt, że MAXFAS wykorzystuje repliki ASG wyposażone w celowniki laserowe. Strzelania prowadzone są do tarcz i kartonowych celów sylwetkowych.

 

 

Źródło:

Popular Airsoft

Oceń i skomentuj

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner