Loading...

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Historia

Strona powstała 10 lipca 2001 roku, jako witryna początkującej wtedy krakowskiej grupy airsoftowej - Samodzielnej Galicyjskiej Grupy Airsoft (SGGA). Od początku nosiła obecną nazwę. Oferta witryny nie była wówczas rozbudowana, ale już w tedy można było dowiedzieć się czym jest airsoft, jakie obowiązują reguły w raczkującym w tedy w Polsce airsofcie oraz czym i z czego się strzela (czyli opinie na temat airsoftowych replik jakim mogliśmy się wówczas przyjrzeć). Już po niedługim czasie zaczęły napływać do nas maile od Internautów z całej Polski z zapytaniami, z wyrazami uznania i opisami posiadanych przez nich replik. Podbudowało nas to i za razem zmobilizowało. Zorientowaliśmy się, że WMASG jest jedyną poważną stroną poświęconą airsoftowi w polskiej części Sieci i na dodatek cieszy się coraz to większą popularnością.

7 października tego samego roku, grupa SGGA poprzez WMASG zorganizowała w Krakowie pierwszy Zlot Maniaków ASG czyli ZMASG. Pojawiły się wówczas 24 osoby, co dzisiaj stanowi raczej groteskową ilość, takie jednak były początki. Redakcja w składzie Regdorn, Chemik, Goldie snuła plany na przyszłość.

W tym samym miesiącu do osób pracujących nad WMASG dołączył Czaras. Była to pierwsza, ale i nie ostatnia osoba pochodząca z innego miasta niż Kraków, w załodze WMASG. Był to również pierwszy krok w kierunku stworzenia z WMASG ogólnopolskiego portalu o airsofcie, czego ostatecznym efektem było usunięcie SGGA jako opiekuna portalu 19 lipca 2002.

Wśród coraz to większej liczby napływających do nas maili nie tylko z Polski był jeden dla nas wyjątkowy. Autor jego, załączając imponujący spis swojej kolekcji, podał się za miłośnika airsoftu i wyraził dużą radość z powodu powstania naszego serwisu. Przyjęliśmy go ciepło i w ten oto sposób zawiązała się współpraca pomiędzy nami, a Witem, później założycielem KBDCh (Klub Bardzo Dorosłych Chłopców). 27 października 2001 roku WMASG zyskał swojego pierwszego sponsora. Dało nam to środki do przeprowadzki z dotychczasowego uczelnianego serwera na komercyjny hosting. Nasz wybór padł na jedną krakowskich firm.

Z biegiem czasu na WMASG pojawiły się czat, nowe działy, takie jak: taktyka, ekwipunek, a z dniem 2 listopada 2001 roku ruszyło forum w swojej pierwotnej formie wraz z modną w tamtych czasach księgą gości. Strona stawała się popularna i coraz pełniej prezentowała informacje jakich może poszukiwać pasjonat airsoftu.

Grono stałych odbiorców rosło i tak doszło do zorganizowania kolejnego, II ZMASG w Poznaniu, organizowanego przez lokalną grupę SAS pod patronatem oczywiście WMASG. Zlot odbył się 10 listopada. Na dobrą sprawę, dopiero ta impreza, na której pojawiło się już dwa razy więcej osób, dała początek cyklowi ogólnopolskich dużych imprez o prostej, ale wszystkim znanej wdzięcznej nazwie: Zlot Maniaków ASG. Na następnym ZMASGu powracającym do Krakowa pojawiło się już 120 osób. Obecnie zloty, bądź mniej oficjalne spotkania, organizują ekipy lub coraz częściej firmy związane z branżą airsoftową z różnych miast w Polsce. Spotkania te są na coraz wyższym poziomie z WMASG na czele.

1 czerwca 2003 roku, w Dzień Dziecka WMASG doczekała się pierwszego dużego przeobrażenia, w którym poza zmianą wyglądu zaopatrzona została w silnik oparty o PHP, napisany przez Rezula, dający możliwość personalizowania serwisu i znacznie usprawniający jego funkcjonowanie.

Kolejne usprawnienie portalu i znaczący rozrost miały miejsce 1 sierpnia 2005 roku, kiedy to z nieocenioną pomocą Sharpka udało nam się stworzyć nowy lepszy engine integrujący portal, forum i czat.

Od powstania portal WMASG przeszedł już 5 zasadniczych metamorfoz. Zmienił kilkukrotnie serwer, przybyło wiele działów i pomysłowych rozwiązań, a redakcja poszerzyła się o kilka nowych osób. Były lepsze i gorsze dni, ale ciągle idziemy do przodu. Obecnie WMASG jest portalem skupiającym wokoło siebie kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski, a liczba ta ciągle wzrasta. Od początku tworzyli ją i tworzą pasjonaci wspaniałego hobby jakim jest airsoft.

Głównym celem portalu jest jednoczenie środowiska airsoftowego w Polsce i pozostanie rzetelnym źródłem, związanych z tym hobby, informacji z kraju i z za granicy. Przede wszystkim jednak WMASG ma służyć pomocą i radą wszystkim tym, którzy się o nią do nas zgłoszą. Naszą ambicją jest pozostanie do końca wiarygodnym, uczciwym, rzetelnym i niezależnym serwisem.

Zapraszamy wszystkich serdecznie do częstego odwiedzania naszej strony i za razem dołączenia do grona Maniaków airsoftu zgromadzonych wokoło WMASG.

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner