Ardeny 1944 - gra stylizowana

Manewry 08.12.2018 Łódzkie, Karolew

Bomba w górę! Po ponad 5 latach od ostatniej "Bitwy o Ardeny" temat operacji Herbstnebel wraca do kalendarza gier w Łódzkiem.

Chcesz zobaczyć czym jest ASH? Chcesz poczuć klimat walk z II wojny światowej? Chcesz wziąć udział w grze opartej o wydarzenia, które mogły zmienić bieg historii? jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś tak - ta impreza jest właśnie dla Ciebie! Nie przejmuj się tym, że nie masz drugowojennego munduru albo repliki - mamy na to rozwiązanie.


Miejsce: GSMC, czyli znany i lubiany Karolew k. Aleksandrowa Łódzkiego:

https://www.google.pl/maps/place/GO+System+Military+Club/@51.8647658,19.2422426,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x471bb2487a09a571:0xbe102ff9ec2b392f!8m2!3d51.8647625!4d19.2444313

Data: sobota, 8 grudnia 2018 r.

Czas: 8-15. Początek strzelania o 9.

Wiek: min. 18 lat (ale jeżeli masz min. 16 i dobre chęci to rozpatrzymy Twoje zgłoszenie).

Wpisowe: 35 PLN/os. na opłacenie terenu. W ramach wpisowego jest dostęp do ogrzewanych pomieszczeń, kawa/herbata, micha grochówy na koniec, ubezpieczenie i zapewne jakiś pojazd.

UWAGA! Gra odbędzie się jeżeli zbierze się minimum 40 opłaconych graczy do dnia 30 listopada do godz. 24:00.

Zapisy: na adres poczty elektronicznej domin007@poczta.onet.pl lub przez PW. W zgłoszeniu podajemy ksywkę, stronę  i oddział do którego chcemy się zapisać. W odpowiedzi gracz otrzyma dane do przelewu wpisowego.

Order of battle i stylizacja

Obowiązuje podział mundurowy. Gracze zgłaszają się do oddziałów, których umundurowaniem dysponują.

Dopuszczamy użycie pojedynczych elementów umundurowania we współczesnych kamuflażach: DPM, M90, Alpentarn, Flecktarn, Partizan/Toćka). Co do wyposażenia - minimum to pasoszelki (obojętne w jakim kamuflażu). Żadnych kamizelek czy innych plate carrierów. Pasoszelki. Dla Niemców najlepiej skórzane, dla Aliantów - parciane.


Niemcy:

1)    1 Dywizja Pancerna SS Leibstandarte SS Adolf Hitler (stylizacja na oddziały Waffen SS),

2)    Dywizja Pancerna Panzer Lehr (stylizacja na oddziały niemieckich wojsk lądowych

3)    Kampfgruppe Heydte (stylizacja na spadochroniarzy i żołnierzy Luftwaffe),

4)    212 Dywizja Grenadierów Ludowych (stylizacja niemiecka z użyciem elementów w kamuflażu Flecktarn, Alpentarn, Partizan/Toćka). Jeżeli decydujesz się na użycie np. kurtki we Flecku to postaraj się o gładkie szare lub zielone spodnie. Na głowę feldmycka lub hełmy stylizowane.


Alianci:

1)    99 Dywizja Piechoty Checkerboard (stylizacja na amerykańską piechotę),

2)    4 Dywizja Piechoty Ivy (stylizacja amerykańska a la Wietnam, ale także z użyciem zwykłych, gładkich oliwkowych mundurów). Wystarczy nawet płaszcz WP. Na głowę stalak WP z siatką (w tym wypadku siatka wymagana) albo jeep cap/furażerka i pasoszelki.

3)    101 Dywizja Powietrznodesantowa Screaming Eagles (stylizacja na amerykańskich spadochroniarzy),

4)    XXX Korpus (stylizacja na oddziały brytyjskie: piechota, pancerniacy, spadochroniarze, w tym z użyciem kamuflaży DPM i M90). Jeżeli decydujesz się na DPM to postaraj się o gładkie oliwkowe lub brązowe spodnie i bordowy beret, jeżeli na M90 to o czarny beret - odpowiednio dla spadochroniarzy i jednostek zwiadu.


Jeżeli znajdą się chętni do gry w stylizacji cywilnej - partyzanckiej to też będą mile widziani. W zależności od układu sił zagrają jako Volkssturm lub 5 batalion Fizylierów Belgijskich. Obie strony mogą też używać kamuflaży zimowych.

No i to by było chyba na tyle (póki co). Mam nadzieję, że ta gra będzie dobrą okazją do spotkania się miłośników airsoftu, zarówno współczesnego jak i historycznego i do wzajemnego poznania się. Wymogi stylizacji nie są wygórowane (dlatego gry nie oznaczam jako ASH) więc liczę na dobrą frekwencję.Author:
Domin007
W airsofcie od 2008 r. Do 2013 r. głównie modern, później właściwie już tylko ASH.
Registration Login