"Arctic Storm 2019" - Poligon w Rembertowie k/Warszawy

Milsim 23.02.2019 Mazowieckie, Zielonka


Cytadela ASG we współpracy z Combat Scenario zapraszają na grę Arctic Storm, która odbędzie się na poligonie wojskowym  w Rembertowie koło Warszawy. 


Scenariusz gry przenosi nas na Arktykę gdzie śnieg, lód i mróz do – 60 stopni tworzy najbardziej nieprzyjazne środowisko dla funkcjonowania człowieka. Bezkresna, zabójcza biel, aż po horyzont.Tu pod lodem znajdują się również nieprzebrane bogactwa, które rozpalają od dawna umysły najpotężniejszych ludzi na planecie. Arktyka, dotąd niedostępna, rozpoczęła swój odwrót, w wynikuocieplenia lądolód wycofał się o kilkanaście kilometrów na północ, odsłaniając obszary, na których można położyć w końcu swoje ręce. Właśnie rozpoczął się wyścig o panowanie nad nimi…..

Bogactwa naturalne Arktyki w postaci złóż paliw kopalnych i minerałów, przez lata, pozostające ukryte i niedostępne, mogą obecnie, wskutek topienia lodowej pokrywy, przynieść znacznezyski. Naukowcy szacują, że Arktyka ukrywa pod lodem 30% światowych zasobów gazu ziemnego, 13% ropy naftowej, a także, złoto, srebro oraz diamenty, o złożach metali rzadkich nie wspominając. Kto zlokalizuje te złoża, będzie mógł domagać się prawa do ich eksploatacji, w myśl zasady „ Kto pierwszy ten lepszy”. Odkrycie złóż to pieniądze, a pieniądze to władza i dlatego ten rejon stałsię areną walki dwóch mocarstw. Szczególnym zainteresowaniem, cieszy się masyw Łomosonowa-ziemia niczyja, do której rości sobie prawa Konfederacja Syberyjska, Unia Amerykańskaoraz Dania ze względu na bliskość Grenlandii. Ale ona w tym konflikcie teoretycznie się nie liczy. Trwa tu sekretna, bezpardonowa wojna o bogactwa. Trzeba je tylko znaleźć bez względu na cenę.W Arktyce nie ma mediów, nie ma opinii publicznej, a w porównaniu do wielkiej nagrody straty ludzkie nie są istotne.

Strony konfliktu

KOFEDERACJA SYBERYJSKA

W 1999 roku Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich upadł, komuniści zostali odsunięci od władzy, nastąpił całkowity rozpad terytorialny i powstanie szeregu Państw-Republik, niepodległych, ale słabych ekonomicznie i militarnie. Dekada wolności nie przyniosła obiecanego dobrobytu i starzy towarzysze, zapragnęli odbudować potęgę Rosji, tej carskiej i tej komunistycznej. Na nowych zasadach, z nowym ustrojem, odzyskując stracone ziemie i błogosławiąc nowe pokolenie przywódców narodu, rozpoczęli odbudowę Imperium – Konfederacji Syberyjskiej.

UNIA AMERYKI PÓŁNOCNEJ

Rosnące wpływy Chin w rejonie Pacyfiku oraz Unia Handlowa pomiędzy krajami Ameryki Północnej skonsolidowała cały kontynent. Na początku tylko handlowo, później również politycznie i militarnie. Realne zagrożenie ze strony Chin zmusiło Meksyk, Kanadę oraz USA do ścisłej współpracy, aby w końcu stworzyć z 3 państw, jedno superpaństwo. To czego nie zdołali przewidzieć najwięksi stratedzy polityczni Wolnego Świata, dokonała Republika Chińska w ciągu niespełna 5 lat.

Informacje organizacyjne

Termin: 23.02.2019

Lokalizacja: Poligon wojskowy w Rembertowie k/Warszawy

Czas trwania: 7 h

Koszt uczestnictwa: 100 zł/osoba – płatne do 08.02.19. Na miejscu 150 zł/osoba.

Limit graczy: 150 osób

Limit wieku: (+ 18 lat) lub ( +16 lat) z opiekunem prawnym

 

Harmonogram:
Sobota – 23.02.2019

7.00 – 9.00 – Rozpoczęcie rejestracji uczestników gry na parkingu

9.00 – 9.30 – podział na drużyny, przypomnienie i wyjaśnienie zasad gry

9.30 – 10.00 – przebazowanie uczestników do swoich sztabów

10.10 – start gry

17.00 – zakończenie gry

17.15 – podsumowanie i ognisko

 

W ramach wpisowego organizatorzy w zapewniają:

 •  przygotowanie terenu
 •  zadania dla poszczególnych stron
 •  gadżety związane z grą
 •  minimum 1 pojazd terenowy z kierowcą na stronę
 •  pirotechnikę wykorzystywaną w grze
 •  parking
 •  wywóz zebranych śmieci
 •  ubezpieczenie NNW – tylko osoby zarejestrowane przez formularz
 •  wyposażenie baz

Każda ze stron będzie stacjonowała w swojej bazie operacyjnej (bazy OFFGAME), tu będą znajdowały się punkty dowodzenia (TOC) oraz szpital (RESPAWN). 

W każdej z baz będą zapewnione:

 •  1 namiot dowodzenia
 •  3-4 namioty umożliwiające częściowe zakwaterowanie (w zależności od frekwencji)
 •  ciepłe napoje
 •  prąd
 •  sprężone powietrze dla systemów HP
 •  toalety x 1

Dodatkowo każdy z graczy otrzyma swój PAKIET GRACZA zawierający:

 •  identyfikator
 •  naszywkę strony konfliktu
 •  mapę terenu
 •  ew. odznakę funkcyjną
 •  voucher na ciepły posiłek (zupa)
 •  wyposażenie dla medyków

Teren:
Gra odbędzie się na terenie poligonu wojskowego w Rembertowie koło Warszawy. Teren jest bardzo zróżnicowany, są tu bagna, wydmy, wzniesienia, jeziora, kanały, las jest mieszany. Duża ilość różnego rodzaju umocnień transzei, bunkrów i magazynów. Będziemy grali na powierzchni i pod ziemią. Część terenu będzie wyłączona z gry m.in. poligon Gromu. Dokładne lokalizacje stref offgame podane zostaną w zasadach gry.
Wstęp na teren tylko po okazaniu dokumentu tożsamości (wymogi terenu wojskowego).

Dojazd
Samochodem – Parking dla wszystkich samochodów będzie znajdował się przy strzelnicy w Rembertowie za kampusem Akademii Sztuki Wojennej .

Pociągiem – stacja PKP Rembertów – rozkład jazdy PKP

Link do :

Cytadela ASGhttp://www.asg.warszawa.pl/

Combat Scenario: https://combatscenario.pl/ 

Arctic Storm - facebook: https://www.facebook.com/Combat-Scenario-342860796264687/


Author:
CYTADELAASG
Registration Login