Loading...

VFC Avalon Saber Carbine 14,5"

1700.00PLN

NowyGliwiceŚląskie2020-08-01 - 2020-08-09Seller: OldSnake

Cześć, 
przedmiotem ogłoszenia jest nowa, na chwilę obecną w zasadzie w ogóle niedostępna w Polsce replika VFC Avalon Saber Carbine II generacji (z dodatkowym mosfetem w prowadnicy kolby i licencjonowanymi oznaczeniami na szynach M-LOK, dodam tylko, że w standardzie mil-spec, a nie chińskim, zabawkowym "M-LOK") w wersji z lufą 14,5".

Replikę kupiłem 26 lutego 2020 w sklepie redberet.pl, więc jest jeszcze na gwarancji.

Zaraz po odbiorze odesłałem ją na naprawę gwarancyjną, ponieważ po wyjęciu z pudełka okazało się, że bolt catch nie działa (co zresztą w M-kach VFC zdarza się bardzo często ze względu na kiepski projekt tego mechanizmu). Po naprawie bolt catch działa i ma się dobrze (co widać na zdjęciu).

Avalon ma absolutnie zerowy przebieg, poza chrono producenta (na którym wypluła ok. 407 FPS - dokument w pudełku) nie przemieliła ani jednej kulki, nigdy nie była na strzelance. Wewnątrz oczywiście kompletny stock, bo VFC zadbało w zasadzie o każdy komponent. Z zewnątrz też nie nosi żadnych śladów użytkowania, bo od czasu zakupu leżała zapakowana w folię w pudełku. 

Oczywiście, jak na VFC przystało, nie ma żadnych luzów na body/szynach M-LOK, a jakość wykonania i spasowania repliki jest na najwyższym poziomie.

W zestawie, poza magazynkiem MID-CAP QRS na 120 kulek, są też 4 szyny RIS do przykręcenia na szynę M-LOK, w razie, gdyby przyszły właściciel miał już akcesoria w standardzie RIS i nie chciał kupować nowych dodatków na M-LOK'a.

Polecam, bo na chwilę obecną na rynku AEG'ów Avalony na równi z Krytac'iem zjadają konkurencję i nie mają sobie równych, nawet w porównaniu z mocno tuningowanymi replikami, a dodatkowym atutem jest fakt, że wciąż jest na gwarancji, nie była grzebana i z pewnością zapewni długie i bezawaryjne użytkowanie.

Do repliki dorzucam:
- nową, porządną ładowarkę z balancerem ElectroRiver, 
- paczkę świetnych kulek precyzyjnych BLS/Specna Arms 0,28g 1kg
- nową szybkoładowarkę do magazynków GFC
- nowy olejek silikonowy do konserwacji repliki i magazynków

Poniżej dokładniejszy opis, specyfikacja i link do recenzji.

Za gunfire.pl:

Najnowsza linia replik karabinków Avalon produkcji cenionej marki Vega Force Company to efekt spotkania perfekcyjnego wykonania zewnętrznego, z równie doskonałym wnętrzem. Dbałość o szczegóły widać tu w każdym elemencie - począwszy od czubka tłumika płomienia, aż po stopkę kolby. Repliki z serii Avalon zostały stworzone z myślą o postawieniu na najwyższej półce rynku airsoftowych AEG.

Konstrukcja karabinka to oczywiście full metal (stop aluminium), dodatkiem są elementy ze stali, takie jak tłumik płomienia, klapka wyrzutnika łusek, pierścień prowadnicy kolby, czy manipulatory. Na korpusie umieszczono efektowne oznaczenia Avalon Weapons Works. Ze wzmacnianego polimeru wykonano chwyt pistoletowy o antypoślizgowej, chropowatej fakturze, osłonę spustu, oraz regulowaną, teleskopową kolbę. 

Nad tematem kolby warto pochylić się na dłużej, ponieważ w replikach Avalon zastosowano autorską, opatentowaną przez VFC kolbę QRS (Quick Response System). Kolba QRS posiada miejsce na akumulator, zaczepy do pasa nośnego, wygodną stopkę oraz krótką szynę RIS 22mm. Aby dostać się do wnętrza kolby w celu podpięcia akumulatora nie potrzebujemy żadnych narzędzi. Kolbę wykonano z wysokiej jakości, mocnego polimeru, posiada ona również nowego typu dźwignię regulacji długości.

Kolejne ciekawe elementy zewnętrzne w replikach Avalon to:
- osłona spustu QRS Thumbrest
- obustronny selektor trybu ognia
- obustronna, powiększona rączka przeładowania Crusader
- obustronny, powiększony zwalniacz magazynka
- składane przyrządy celownicze

Dostęp do komory hop-up uzyskujemy po odciągnięciu rączki przeładowania, cieszy również działający bolt-catch. 

Replikę wyposażono w długą, grzbietową szynę montażową RIS 22mm oraz bardzo lekki, modułowy chwyt przedni w systemie M-LOK - w zestawie znajdziemy dodatkowo szynę RIS dedykowaną do tego systemu. Dzięki nim mamy możliwość zaopatrzenia karabinka w całą gamę akcesoriów dodatkowych, począwszy od optyki, przez chwyty i oświetlenie taktyczne, aż po laserowe wskaźniki celu.

Sercem oraz kluczowym elementem wszystkich replik Avalon jest doskonale spasowany oraz drobiazgowo zaprojektowany gearbox ECS Avalon! Cechy gearboxa ECS Avalon to:
- szkielet ECS
- wbudowane dwa moduły MOSFET
- wzmocniony tłok ze specjalnych materiałów z aluminiową głowicą CNC
- specjalnego typu, bardzo lekki cylinder
- stalowa, łożyskowana prowadnica sprężyny ECS
- 8mm łożyska kulkowe Ultra High Speed
- komplet stalowych kół zębatych High Speed
- płaski język spustowy Competition Vertical Trigger
- aluminiowa dysza CNC
- wzmocniony tappet plate
- styki odporne na temperaturę
- system szybkiej wymiany sprężyny

Całość napędza silnik High Torque. Celne strzały zapewni wewnętrzna lufa precyzyjna o średnicy 6,03mm.

Do repliki dołączono wykonany z polimeru magazynek QRS typu mid-cap o pojemności 120 kulek.
Link do prezentacji Blachy z taniemilitaria pl na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=Yioz211ylg8&t=595s


W razie pytań - piszcie, chętnie odpowiem na każde z nich, mogę dosłać też dodatkowe zdjęcia.

Gallery
Delivery option
  • Odbiór osobisty: 0.00zł
  • Poczta Polska: 0.00zł
  • Kurier: 0.00zł
Payment option
  • Gotówka
  • Przelew
  • Za pobraniem
Show all user's offers

Komis - ASG i wiele, wiele więcej

Praktycznie każdy, kto zaczął zabawę w ASG, przechodził przez fazę zbieractwa, wydając olbrzymie pieniądze na wszystko, co mogło być przydatne podczas gry. Z czasem wiele kolekcji rozrosło się na tyle, że zaczęły wysypywać się z szaf i wielu innych zakamarków ku frustracji innych domowników. Jak pozbyć się takiego balastu, nie tracąc czasu na giełdzie?

Na szczęście wystarczyło umieścić odpowiedni temat na lokalnym podforum, żeby dość szybko znaleźć chętnych na zakup nadprogramowego dobytku. W miarę rozwoju środowiska ASG chętnych do handlowania jednak przybywało i zaczynał robić się bałagan. W związku z tym, trzeba było sprawę nieco usystematyzować i tak oto powstał komis, przez niektórych zwany też giełdą.

W naszym komisie znajdziesz nie tylko repliki ASG, ale także mundury, pasy, okulary ochronne i balistyczne, kolimatory, magazynki, kamizelki i wiele, wiele więcej, które wystawiają airsoftowcy z całej Polski.

Trudno z całą pewnością powiedzieć, gdzie znajduje się stolica polskiego airsoftu. Największa giełda ASG jednak znajduje się tutaj, bo i tu wielu graczy rozpoczyna swoje poszukiwania wymarzonego wyposażenia.

Jak bezpiecznie korzystać z komisu?

Pomimo tego, że airsoft to hobby oparte przede wszystkim na honorze i uczciwości, to niestety i na naszym podwórku zdarzają się oszustwa. Stanowią niewielki odsetek transakcji zawieranych za pośrednictwem naszej giełdy, ale i tak warto mieć się na baczności i przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa:

- Uważaj na oferty używanych replik ASG ze szczątkowym opisem i niewielką liczbą zdjęć, zwłaszcza wystawiane przez użytkowników z krótką historią na portalu.

- Za pomocą Google Grafika upewnij się, że zdjęcia przedstawiają sprzedawany przedmiot i wykonał je sprzedający, a nie pochodzą z innych źródeł.

- Jeżeli masz pytania lub wątpliwości, nie bój się prosić o bardziej szczegółowy opis i/lub wyraźniejsze zdjęcia repliki lub wyposażenia.

- W miarę możliwości poszukaj informacji o sprzedawcy w sieci. Czasem oszust jest tak zuchwały, że nie zaciera po sobie śladów.

- Jeżeli nie posiadasz doświadczenia, to nie kupuj używanych replik ASG. W sprawie oporządzenia zasięgnij rady na forum lub u bardziej obytych kolegów.

Przypominamy też, że WMASG nie jest stroną transakcji. Komis jest jedynie miejscem, gdzie sprzedający kojarzy się z potencjalnymi kupcami. Nasza Załoga w miarę możliwości pomaga w ujęciu oszusta, poprzez udostępnienie posiadanych przez nas informacji poszkodowanemu oraz organom ścigania, jednakże jesteśmy tylko zwykłymi airsoftowcami. Jeżeli zostałeś oszukany - niezwłocznie zgłoś sprawę na policję.

Loading...