Loading...

Boyi RK05 rk 05 ak akms tuning asg

799.00PLN

UżywanyRzeszówPodkarpackie2021-11-25 - 2022-01-04Seller: tercz

Mam do zaoferowania replikę AK od Boyi, model rk05. Replika jest w stanie dobry/bardzo dobry, posiada parę przetarć. Nie była dużo używana, więcej czasu spędziła leżąc i się kurząc. Karabin jest przygotowany do gry, jedyny dodatkowy wkład to zakup akumulatora (polecam lipo 11.1V). Replika przeszła gruntowny serwis podczas którego wymieniono większość części.

Zespół komora-lufa:
- lufa madbull black python 499mm
- gumka maple leaf SuperMacaron 70* sylikonowa 2021
- dystanser maple leaf omega
- komora hop up aluminiowa E&L (czarno-czerwona)

GearBox:
- zębatki shs 13:1 (czarne CNC)
- łożyska lulkowe 7mm Specna Arms
- tłok z pełną stalową szczęką super shoter
- łożyskowana głowica tłoka aluminiowa (czerwona) SHS
- głowica cylindra aluminiowa (czerwona) SHS
- dysza aluminiowa SHS
- sprężyna m120 (producent nieznany)
- podkładkowanie
- smarowanie

- silnik neodymowy Cyma
- prosty mosfet + kable

W celu poprawienia kultury pracy całego układu wykonano korektę AOE. Zamontowano grubszy zderzak na głowicy cylindra oraz podkładkę stalową pod głowicą tłoka. Dodatkowo wycięto 1,5 zęba na tłoku. Wszystkie miejsca gearboxa zostały odpowiednio nasmarowane, nie kapie od nadmiaru smarów. Dzięki połączeniu zębatek o przełożeniu 13:1 oraz silnika HT uzyskano przyjemną reakcję oraz szybkostrzelność. Zamontowana lufa (przez wielu niedoceniana) wraz z gumką i dystanserem od ML daje naprawdę bardzo dobre skupienie, a strzały są powtarzalne. Karabin mimo średniej półki jest dobrze wykonany, jest osiowy.

Moc repliki została zmierzona na chronografie (XCORTECH MK3) na kulkach o różnej gramaturze, a ich wyniki prezentują się następująco:
- BLS - 0,20g - 455 FPS - 1,92 J
- G&G - 0,25g - 411 FPS - 1,97 J
- BLS - 0,28g - 390 FPS - 1,95 J
- G&G - 0,30g - 372 FPS - 1,93 J
- BLS - 0,32 g - 360 FPS - 1,93 J
(Cięższych nie miałem)
Jak widać replika ma bardzo dobre osiągi, myślę że bez problemu poradziłaby sobie z cięższymi kulkami. Podane wartości są średnimi wynikami uzyskanymi z kilkunastu pomiarów dla każdej wagi kulek. Przechodząc do zasięgu, replika bez problemu strzela na około 75m, tak jak pisałem wcześniej wyniki są powtarzalne. Nowa gumka od ML w połączeniu z dystanserem naprawdę robi bardzo dobrą robotę, doskonale uszczelnia sie w komorze (te od E&L dobrze uszczelniają sie z wieloma gumkami).

Cały serwis został wykonany przeze mnie ( zajmuje sie tym od paru lat), według mnie wyniki są bardzo dobre.

Zewnętrznie replika przeszła parę zmian. Całe body zostało poprawione dzięki czemu nie zaświadczymy żadnych luzów, nawet na kolbie (jest jak przyspawana). Mimo to wszystko działa bardzo lekko. Dodatkowo zmieniono chwyt na kopie magpula (bardzo wygodny), zamontowano powiększoną rączkę przeładowania, oraz tłumik (wchodzi w niego kawałeczek lufy). Do repliki dodaję również 3 magazynki mid cap typu "wafel". Siedzą dobrze, a podają jeszcze lepiej (niestety nie znam producenta). Stokowy chwyt oraz tłumik "gwizdek" daję w zestawie. Replikę wysyłam w oryginalnym pudełku.

Jedynym mankamentem, do którego mogę się przyczepić jest typowy dla średniej półki AK selektor ognia. Przez niedokładnie wykonane części elementy selektora maja niewielkie luzy na zębach przez co po zmianie z blokady na auto mamy auto, na semi nadal semi, lecz po ponownym przełączeniu na auto mamy nadal semi. Należy unieść selektor troszkę wyżej a następnie opuścić na auto. Niestety jest to przypadłość większości replik z rodziny AK. Można sobie z tym poradzić wymieniając wszystkie części selektora lecz nie jest pewnie że to pomoże.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania, także śmiało proszę pisać.

!!Służę pomocą w przypadku gdybyś miał problemy ze swoją repliką!!

Istnieje możliwość wysyłki InPost, DpD, Poczta Polska oraz OLX. Wysyłka za pobraniem jedynie po wcześniejszym przelewie dwukrotnej wartości kwoty wysyłki.

Gallery
Delivery option
  • Odbiór osobisty: 0.00zł
  • Poczta Polska: 15.00zł
  • Kurier: 15.00zł
Payment option
  • Gotówka
  • Przelew
  • Za pobraniem
  • Z góry
Show all user's offers
Skomentuj ogłoszenie

Komis - ASG i wiele, wiele więcej

Praktycznie każdy, kto zaczął zabawę w ASG, przechodził przez fazę zbieractwa, wydając olbrzymie pieniądze na wszystko, co mogło być przydatne podczas gry. Z czasem wiele kolekcji rozrosło się na tyle, że zaczęły wysypywać się z szaf i wielu innych zakamarków ku frustracji innych domowników. Jak pozbyć się takiego balastu, nie tracąc czasu na giełdzie?

Na szczęście wystarczyło umieścić odpowiedni temat na lokalnym podforum, żeby dość szybko znaleźć chętnych na zakup nadprogramowego dobytku. W miarę rozwoju środowiska ASG chętnych do handlowania jednak przybywało i zaczynał robić się bałagan. W związku z tym, trzeba było sprawę nieco usystematyzować i tak oto powstał komis, przez niektórych zwany też giełdą.

W naszym komisie znajdziesz nie tylko repliki ASG, ale także mundury, pasy, okulary ochronne i balistyczne, kolimatory, magazynki, kamizelki i wiele, wiele więcej, które wystawiają airsoftowcy z całej Polski.

Trudno z całą pewnością powiedzieć, gdzie znajduje się stolica polskiego airsoftu. Największa giełda ASG jednak znajduje się tutaj, bo i tu wielu graczy rozpoczyna swoje poszukiwania wymarzonego wyposażenia.

Jak bezpiecznie korzystać z komisu?

Pomimo tego, że airsoft to hobby oparte przede wszystkim na honorze i uczciwości, to niestety i na naszym podwórku zdarzają się oszustwa. Stanowią niewielki odsetek transakcji zawieranych za pośrednictwem naszej giełdy, ale i tak warto mieć się na baczności i przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa:

- Uważaj na oferty używanych replik ASG ze szczątkowym opisem i niewielką liczbą zdjęć, zwłaszcza wystawiane przez użytkowników z krótką historią na portalu.

- Za pomocą Google Grafika upewnij się, że zdjęcia przedstawiają sprzedawany przedmiot i wykonał je sprzedający, a nie pochodzą z innych źródeł.

- Jeżeli masz pytania lub wątpliwości, nie bój się prosić o bardziej szczegółowy opis i/lub wyraźniejsze zdjęcia repliki lub wyposażenia.

- W miarę możliwości poszukaj informacji o sprzedawcy w sieci. Czasem oszust jest tak zuchwały, że nie zaciera po sobie śladów.

- Jeżeli nie posiadasz doświadczenia, to nie kupuj używanych replik ASG. W sprawie oporządzenia zasięgnij rady na forum lub u bardziej obytych kolegów.

Przypominamy też, że WMASG nie jest stroną transakcji. Komis jest jedynie miejscem, gdzie sprzedający kojarzy się z potencjalnymi kupcami. Nasza Załoga w miarę możliwości pomaga w ujęciu oszusta, poprzez udostępnienie posiadanych przez nas informacji poszkodowanemu oraz organom ścigania, jednakże jesteśmy tylko zwykłymi airsoftowcami. Jeżeli zostałeś oszukany - niezwłocznie zgłoś sprawę na policję.

Loading...