Trwa ładowanie...

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Deszcz medali dla polskich zawodników na europejskich imprezach

Na Igrzyskach Europejskich we Wrocławiu Polska odniosła kilka sukcesów w strzelectwie sportowym. Nasz kraj reprezentowało dziewętnastu zawodników - jedenastu mężczyzn i osiem kobiet. Łącznie w sportach strzeleckich wystartowało niemal 400 zawodniczek i zawodników z Europy.

Klaudia Breś

Pierwszym sukcesem było zdobycie 22 czerwca złotego medalu przez Klaudię Breś z klubu CWZS Zawisza Bydgoszcz w pistolecie pneumatycznym 10 m, która pokonała w finale Francuzkę Camille Jedrzejewski wynikiem 17:13. Uroku temu zwycięstwu dodaje fakt, że zawodniczka odniosła triumf w dniu swoich 29. urodzin.

Polska drużyna kobieta w karabinie

Dwa dni później, 24 czerwca, polska drużyna pań w karabinie pneumatycznym 10 m zdobyła brązowy medal. W skłądzie drużyny wsyatrtowały: Aneta Stankiewicz, Julia Piotrowska i Natalia Kochańska. W walce o najniższy stopień podium Polki pokonały drużynę węgierską.

Natalia Kochańska

Na kolejny medal musieliśmy znowu poczekać dwa dni, aby 26 czerwca móc oglądać jak Natalia Kochańska, tym razem startując indywidualnie, zdobywa srebrny krążek w konkurencji karabin kobiet trzy pozycje na 50 m. Znakomity wynik jednocześnie zapewnił naszej zawodniczce kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Kochańska przez większą część finału utrzymywała się na prowadzeniu, ostatecznie jednak uległa Norweżce Jenny Stene.

Polska drużyna w pistolecie

Można by rzec, że już tradycyjnie, po kolejnych dwóch dniach zmagań, 28 czerwca, następny medal trafił do polskiej drużyny pań strzelających z pistoletu na 25 m. Drużyna w składzie: Klaudia Breś, Joanna Wawrzonowska oraz Julita Borek zdobyła drugie miejsce. Tym razem złoto wywalczyły Ukrainki.

Polska drużyna na zawodach PRS

Sukcesami mogą się również pochwalić polscy strzelcy startujący w zawodach PRS, które kilka dni temu odbyły się Słowacji. Do naszych południowych sąsiadów pojechała reprezentacja składająca się z pięciu zawodników i z duma możemy donieść, że każdy z nich wrócił z jakimś medalem.