Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Fusil Automatique M.A.S. 5,56 - F1

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.
Model ten o oryginalnym wyglądzie, skonstruowany w systemie bull-pup, zyskał przydomek "trąbka". Właśnie jego kształt przy pierwszym spotkaniu budzi mieszane uczucia. Jednakże kolejne kontakt z tym karabinem powoduje nieodpartą chęć posiadania go.

Model wykonany jest z kompilacji wysokiej jakości tworzywa i metalu. Metalowe części to: lufa, cięgno zamka, spust i osłona spustu oraz dwójnóg. Wykonanie staranne, jak przystało na TM.

Model, podobnie jak wersja oryginalna, przystosowana jest dla osób prawo- i leworęcznych. Przestawienie trybu pracy (dotyczy oryginału) polega na odkryciu wyrzutnika łusek z odpowiedniej strony kolby.

Długość kolby oraz ułożenie chwytu powodują, że karabin jest ergonomiczny i strzelanie z niego jest bardzo przyjemne. Seria na dystansie 27 m trafia w punkt (punkt = puszka po piwie).

Zastosowanie dwójnogu, w jaki standardowo wyposażona jest ta wersja "trąbki" powoduje możliwość prowadzenia skuteczniejszego i celniejszego "ognia", szczególnie w przypadkach obrony obiektów.

Zastosowanie systemu bull-pup, co pozwoliło zredukować długość broni przy zachowaniu długości lufy, powoduje, że Fa-Mas jest skuteczny zarówno w polu jak i w terenach zabudowanych.

Przyrządy celownicze:
tylny przeziernikowy, nastawny z przesłonami do trybów: nocny i normalny. Normalny z przesłonami: "małe i duże cele"Przedni nastawny w poziomie.Dodatkowo standardowe wyposażenie w celowniki dla granatnika.

Zabezpieczenia:
Dwa niezależne bezpieczniki: blokada spustu oraz "ogień 0" przy przełączniku rodzaju ognia - nastawy: 0, pojedynczy, ciągły.

Osiągi:
Donośność maksymalna: 50-60 m
Donośność skuteczna: 50-60 m
Test celności i skupienia wykonany na dystansie 27 m ("test puszki"). Wynik w pełni zadowalający.

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner