This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Beretta M8000 Cougar

In this article
PAGE 1: Beretta M8000 Cougar
Gallery

Cougar, w odróżnieniu od "klasycznej" Beretty, jest modelem mało popularnym. Nie spotyka się, by model ten był polecany na forum. Nie stanowi też przedmiotu zapytań początkujących maniaków. Szkoda, gdyż zarówno model, jak i jego oryginalny wzorzec, należą do bardzo interesujących modeli.

Po raz kolejny zachodzi przypadek, gdy STTi zajmuje się dystrybucją modelu innego producenta, co prowadzi do pomyłek.

Cougar w głównej mierze wykonany jest z tworzywa. Zewnętrzne metalowe części to: skrzydełka bezpiecznika, przycisk zwolnienia magazynka, kurek, zatrzask służący do rozbierania, zatrzask zwalniania zamka i zaczep wyrzutnika łusek. Metalowy jest niemal w całości magazynek. Mimo to, pistolet nie robi wrażenia "plastikowego". Starannie dobrany ABS doskonale imituje metal.

Razić może umieszczenie tłoczonego napisu KUAN JU WORKS MADE IN TAIWAN oraz znaczka firmowego (?) na lewej części zamka, oraz wytłoczenie: READ MANUAL BEFORE USE po prawej stronie szkieletu. Jednakże odczytać te napisy można przy bliższym przyglądaniu się. Okręgi na okładzinach chwytu, gdzie powinno znaleźć się logo Beretty, są puste.

Model doskonale leży w ręku. Zarówno strzelając jedno-, jak i oburącz, jest to wygodne, dzięki właściwie wyprofilowanemu chwytowi i osłonie spustu.

Magazynek trzeba ładować ręcznie. Brak jest ładownika, co przy 25 kulkach nie jest sympatyczne.

Wadą modelu jest zbyt słaba sprężyna powrotna zamka. Powoduje, że zdarza się, iż nie wprowadza pocisku (kulki) do komory.

Bezpiecznik skrzydełkowy jest umieszczony po obu stronach zamka, w tylnej jego części. Działa wyśmienicie. Fakt odbezpieczenia sygnalizowany jest czerwoną plamką widoczną pod dźwignią bezpiecznika.

Blow back przyjemnie "kopie" przy strzelaniu.

Zadowalającą celność i moc replika uzyskuje na dystansie do 15 m. Maksymalny zasięg można szacować na 30 m. Pistolet, ogólnie rzecz biorąc, bardzo przyjazny.
In this article
PAGE 1: Beretta M8000 Cougar
Gallery
Oceń i skomentuj artykuł
Platinium partner
Gold partner
Silver partner
Tactical partner
Join the cooperation
Wspierają nas sklepy
Join the cooperation

WMASG Awards and distinctions

Popular AirSoft Hall of Fame - 2017
2011 Best Non-English Language Airsoft News Website
2012 Best Non-English Language Airsoft News Website
2012 Best Non-English Language Airsoft Magazine
2013 Best Non-English Language Airsoft News Website
2014 Best Non-English Language Airsoft News Website
2016 Best Online Airsoft Community/Forum
2017 Best Non-English Language Airsoft News Website
2018 Best Non-English Language Airsoft News Website
Loading...