Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Zerowanie broni

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Aby wyzerować celownik do broni postępuj zgodnie z poniższymi zasadami

(biorąc pod uwagę rodzaj używanej broni, jak i celownika):

Ustaw ostrość lunety na 25 metrów (regulacją obiektywu), zoom, ustaw na razie na minimalne powiększenie. Przyczep do kulochwytu kartkę A4 w odległości 25 metrów. Patrz przez celownik w jej środek i strzel. Gdzieś powinieneś trafić. Jak nie, to zaczynasz nie na 25 metrach, ale na 20, 15 lub nawet 10. Teraz zacznij kręcić pokrętłami celownika. Na 25 metrach 1 klik to zwykle przesunięcie trafienia o 1,5mm, ale to powinno być napisane w instrukcji celownika (np. 1click=6mm/100m). W 99% przypadków obowiązują zasady:

TRAFISZ ZA WYSOKO: pokrętło górne przekręć w kierunku "DOWN" (obniżasz punkt trafienia),
TRAFISZ ZA NISKO: pokrętło górne przekręć w kierunku "UP" (podnosisz punkt trafienia),
TRAFISZ W PRAWO: pokrętło boczne przekręć w kierunku "LEFT" (przesuwasz w lewo punkt trafienia),
TRAFISZ W LEWO: pokrętło boczne przekręć w kierunku "RIGHT" (przesuwasz w prawo punkt trafienia),

Jak już zaczniesz trafiać "w miarę" w środek kartki, to zawieś tarczę i strzelasz w nią serię 5 strzałów. Sprawdź, czy powstałe skupienie układa się wokół środka. Jeżeli nie, to reguluj dalej (precyzyjnie, po 1 kliku) biorąc pod uwagę położenie środka skupienia w stosunku do środka tarczy. Jak skupienie (większe bądź mniejsze) będzie się układało wokół środka, to odsuń tarczę o ok. 25 metrów i powtórz procedurę z nową tarczą (jak masz zoom, to możesz "podkręcić" powiększenie). Jak osiągniesz stabilne skupienie wokół środka tarczy to znaczy, że celownik jest ustawiony.

Tarcza do zerowania


Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner