Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Targi IWA i ich historia

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Corocznie redakcja portalu WMASG.pl wysyła swoich reprezentantów do Norymbergi, na targi IWA Outdoor & Classics, aby móc w szczegółowych relacjach przybliżyć Wam prezentowane tam nowości branży airsoftowej. Jednak nigdy dotąd nie pisaliśmy na temat samych Targów Norymberskich – ciekawego i prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa goszczącego uczestników Outdoor & Classics – imprezy będącej jedynie ułamkiem działalności Nürnberg Messe.

Postanowiliśmy zatem, tytułem ciekawostki, przybliżyć Wam wizerunek gospodarza IWA Outdoor & Classics

 

IWA Outdoor & Classics - WMASG.pl

Nürnberg Messe Group jest jedną z 15 największych spółek targowych na świecie, a w Europie plasuje się w pierwszej dziesiątce przedsiębiorstw tej branży. Dorobek firmy obejmuje około 120 krajowych i międzynarodowych imprez wystawienniczych oraz kongresów i około 40 sponsorowanych wystaw. Organizowane one są na miejscu, w Norymberdze, i na całym świecie.

Targi Norymberskie mają już ponad 40 lat tradycji! Szczególnie ostatnie 15 lat wdrażania nowoczesnych strategii przyniosło firmie sukces i dynamiczny rozwój.

 

Kilka słów o historii

Znane Wam, z wizyt redakcji WMASG.pl na targach IWA Outdoor & Classics, tereny wystawiennicze w Norymberdze otwarto w 1974 roku. Od momentu rozpoczęcia działalności przedsiębiorstwo jasno określiło swoją strategię działania, jako bazującą na zawodowym profesjonalizmie oraz innowacyjnych koncepcjach wystawienniczych, pod hasłem: „Wydarzenia dla specjalistów, realizowane przez specjalistów”.

Od początku firma Targi Norymberskie rozwija się i rozbudowuje swój potencjał wystawowy. Teren wystaw w Norymberdze, który obejmował początkowo obszar niemal 60.000 m², stale rośnie i osiągnął obecnie 170.000 m² powierzchni - czyli prawie trzy razy tyle, co w momencie rozpoczęcia. działalności.

 

 

Ostatnio Targi Norymberskie znacznie rozszerzyły swoje usługi, stając się 50% partnerem - udziałowcem Holtmann Messe+Events. Firma ma obecnie możliwość oferowania klientom nie tylko powierzchni wystawienniczej, ale również kompletnej prezentacji.

W ciągu ostatnich lat Nürnberg Messe Group stała się specjalistą w różnych sektorach rynku wystawienniczego. Szeroki zakres różnorodnych wystaw i kongresów nie ogranicza się do samych tylko Niemiec. Przedsiębiorstwo coraz prężniej działa, oferując potencjalnym klientom kompleksowe usługi w skali globalnej. Służą temu, działające na różnych kontynentach, filie Targów Norymberskich:  Nürnberg Messe Brazylia, Nürnberg Messe Chiny, Nürnberg Messe Ameryka Północna, Nürnberg Messe Włochy oraz Nürnberg Messe Indie, które odpowiadają najważniejszym obecnie, pod względem rozwoju branży wystawienniczej, rynkom.

 

Nurnberg Messe - WMASG.pl

Firma posiada również, obok filii, sieć około 50 przedstawicieli, działających w ponad 100 krajach. Tematyka imprez wystawienniczych, organizowanych na całym świecie pod egidą Targów Norymberskich prezentuje przekrój wszystkich branż współczesnego rynku: od przemysłu zabawkarskiego, sportu czy przemysłu drzewnego, poprzez energetykę, elektronikę i rozwój nowoczesnych technologii czy wystawy narodowe poszczególnych państw, aż po militaria i obronność. Imprezy targowe i konferencje pogrupowane są w kilka kategorii tematycznych: elektronika i komputery; technologie produkcji i pakowania; budownictwo; sektor socjalny - zdrowie oraz sektor publiczny; dobra konsumpcyjne; a także imprezy publiczne.

Samo Centrum Wystawiennicze Norymberga, czyli obejmujące tylko teren wystawienniczy w tym mieście, oferuje około 100 imprez wystawienniczych i kongresów w ciągu roku. I corocznie uczestniczy w tych imprezach około 30.000 wystawców, w tym 39% spoza Niemiec oraz do 1,4 mln odwiedzających, w tym 22% gości zagranicznych. Około 35% wszystkich odwiedzających targi należy do najwyższego poziomu zarządczego firm, ze wszystkich branż (członkowie zarządu, dyrektorzy i właściciele). Przykładowo – w 2013 roku uczestnikami norymberskich imprez było 26.587 wystawców oraz 1,12 mln odwiedzających. W samej tylko imprezie wystawienniczej IWA Outdoor & Classics liczba wystawców przekroczyła już, średnio, 1100 firm corocznie.

 

Powierzchnia

Teren wystawienniczy Targów Norymberskich jest stosunkowo nowy, ale wciąż unowocześniany i rozbudowywany. Centrum wystawowe, rozszerzane i rozwijane krok po kroku od momentu jego otwarcia, oferuje obecnie powierzchnię wystawową 170.000 m² w 15 halach wystawowych, zgrupowanych wokół centralnego parku. Z tego 50.000 m² stanowi zewnętrzna powierzchnia wystawiennicza. Całość zaaranżowano tak, aby odseparować logistykę odwiedzających i wystawców, co gwarantuje sprawne przygotowanie i przeprowadzenie targów. Teren wystawowy posiada 6 stref wejściowych z punktami usługowo informacyjnymi, a większość powierzchni wystawowej znajduje się na poziomie gruntu, co znacznie ułatwia organizację imprez od strony technicznej. Wszystkie hale są tak rozmieszczone, aby maksymalnie skrócić dystans między nimi. Pojedyncza hala posiada wyjścia i łączniki do kilku innych, a powierzchnie targowe mogą być dowolnie aranżowane i dzielone na indywidualne segmenty. Oczywiście na terenach targowych bardzo ważne jest zaplecze. Centrum Wystawiennicze posiada 6 restauracji z liczbą 2100 miejsc, a dodatkowe restauracje umieszczane są w salach wystawowych, jeśli zaistnieje taka konieczność. Oprócz tego do dyspozycji uczestników imprez jest 10 kawiarni na 600 miejsc oraz bistro przy centralnej strefie wejściowej. Dostępnych jest 14.000 miejsc parkingowych. W najbliższej strefie 4000 miejsc, w zasięgu pieszego dojścia 7000 miejsc postojowych oraz dodatkowe 3000 miejsc na wielopiętrowym  parkingu.

Targi Norymberskie oferują szereg dodatkowych usług dla wystawców i odwiedzających, w tym dotyczących organizacji dojazdu i zakwaterowania podczas imprez, a sam teren wystawienniczy jest dogodnie umiejscowiony pod względem komunikacyjnym.   

 

Oprócz targów

Dodatkowo, oprócz imprez targowych, Centrum Wystawiennicze Norymberga oferuje biznesmenom możliwość organizacji konferencji, zjazdów i kongresów. Norymberga Convention Center, według swojej misji biznesowej, otwiera przed klientami zupełnie nowe perspektywy i prezentuje nowe podejście do zadania organizowania kongresów czy konferencji. „Celem i priorytetem jest zapewnienie optymalnych korzyści oraz wygody dla gości i organizatorów, poprzez maksymalną elastyczność aranżacji przestrzennej, a także obsługi technicznej i organizacyjnej”. Najwyraźniej cel ten jest bardzo dobrze realizowany, gdyż usługi kongresowe Nürnberg Messe Group stają się coraz bardziej popularne wśród biznesmenów i polityków na całym świecie, nie tylko w norymberskim Centrum, o czym świadczy choćby organizacja kongresów w Johannesburgu czy Mumbai (Indie).

Jedynie Centrum Wystawiennicze w Norymberdze oferuje aż 3 kompleksy kongresowe, z łączną ilością 12.800 miejsc dla uczestników. Najmniejsza liczba uczestników jednej konferencji to 15 osób. Sukcesywnie poszerzana jest również tematyka organizowanych konferencji. Coraz częściej organizowane są kongresy medyczne czy, jak w 2013 roku, konferencje Federacji Footballu. W 2013 roku odbyło się 56 kongresów, a Norymberga Convention Center odnotowało, podczas ich realizacji, 287 dni ciągłego działania.

Nürnberg Messe Group świętowało w 2013 roku nie tylko 40-tą rocznicę istnienia i rozwoju firmy Targi Norymberskie. To także jubileusz 5 lat funkcjonowania Nürnberg Messe Brazylia oraz pięciolecie Nürnberg Messe Włochy.

W porównaniu z rokiem 2011, Targi w Norymberdze odnotowały, w roku 2013, 8% wzrost ilości wystawców, 18% wzrost liczby gości oraz 10% przyrost powierzchni wystawienniczej. Modernizacje hal wystawowych sprawiają, że uzyskują one coraz wyższe certyfikaty standardu wystawowego.

Impreza nas szczególnie interesująca - IWA Outdoor & Classic w roku 1974, czyli rozpoczęcia działalności Targów Norymberskich, miała 100 wystawców, a odwiedziło ją 2000 gości. Dla porównania: w roku 2013, w IWA Outdoor & Classic, wzięło udział 1209 wystawców z 50 krajów oraz 38.265 gości z ponad 100 krajów. 

Firma Targi Norymberskie rozrasta się i prognozy rynkowe jej rozwoju są bardzo pomyślne. A my mamy nadzieję, że w kolejnych latach nadal będziemy przedstawiać wam ciekawe relacje z imprezy IWA Outdoor & Classic, bedącej częścią ciekawej oferty Nürnberg Messe!

 

IWA 2015 - WMASG.pl

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner