Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

MEDIA: Airsoftowo-historyczny projekt BBC

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

 

 

 

 

Serial, jeśli będzie miał oglądalność, ma być kręcony przez kilka sezonów i pokazywać jak wyglądałyby walki podczas ich odtworzenia przez pasjonatów bez trzymania się sztywnego scenariusza prawdziwych walk. Realia mają być jedynie punktem wyjścia.


Każdy odcinek serialu ma być podzielony na kilka „części”:
- historia prawdziwej bitwy/potyczki,
- odprawa przed imprezą,
- opowieść w skrócie o jakimś elemencie uzbrojenia/wyposażenia,
- przedstawienie stanu wyjściowego i topografii terenu wykorzystanego do rozgrywki,
- omówienie jednej części airsoftowego elementu uzbrojenia/wyposażenia (nawiązującego do wcześniej omówionego realnego, czyli np. omówienie Colta 1911 najpierw w wersji palnej, później jako replikę),
- przebieg rozgrywki.

 

 

Sam przebieg rozgrywki ma być kręcony przez operatorów z 4 kamer plus dodatkowo kilka kamer na hełmach kilkunastu wytypowanych uczestników.

Serial jak wszystkie podobne projekty ma być kręcony sezonami. W miesiącu kwietniu bieżącego roku mają powstać dwa piloty we Francji, jeśli spodobają się, kręcony będzie jeszcze w 2009 pierwszy sezon we Francji (planowane 10 odcinków) głównie bitwy z okresy IIWW od Omaha Beach do końca wojny. Jeśli serial będzie miał odpowiednią oglądalność planowany jest drugi sezon w 2010 roku (planowane 22 odcinki) walki frontu wschodniego IIWW, ewentualny trzeci sezon w 2011 roku (planowane 22 odcinki) walki na Pacyfiku IIWW oraz kilka rozgrywek nawiązujących do wojen w Korei i Wietnamie. Rozpatruje się możliwość rozwinięcia o jeszcze jeden sezon (w przypadku dużej oglądalności całości) obejmujący dwa konflikty Irackie oraz Afgański, ale na razie brak danych gdzie miałby być on realizowany.

Dzięki informacjom od jednego z Maniaków wiemy już, że wytypowano miejsce na sezon roku 2010 w Polsce. Decyzja padła na Ełk, gdzie producent podpisał list intencyjny w tym temacie z władzami miasta na wykorzystanie do rozgrywek terenu byłej Jednostki Wojskowej (operacje w terenie zabudowanym), dodatkowo ulokowanie miasta gdzie w okolicy do dyspozycji pozostaje wiele lasów, jezior i rzek predysponuje do odtwarzania praktycznie każdej akcji militarnej. Dodatkowymi atutami uwzględnionymi w projekcie są bliskość miejsc „górzystych” w okolicach Gołdapi oraz niemieckich kompleksów obronnych np. w Mammerkach czy w Gierłoży.

 

 

W serialu ma zostać wykorzystana profesjonalna pirotechnika, do nadzoru nad prawidłowością jej wykorzystania ma być zatrudnionych kilku pirotechników (minimum dwie osoby po jednej do każdej ze stron).

Oprócz osób przyjezdnych realizujących serial i w nim występujących ekipa poszukuje kontaktu z lokalnymi społecznościami airsoft i reneactingu, które pomogłyby w odgrywaniu zaplanowanych scenariuszy. Mile widziana ze strony uczestników jak największa stylizacja mundurowa i posiadanie własnych replik z epoki. Oczywiście będzie pewna ilość mundurów jak i replik do wykorzystania, ale im więcej każda osoba będzie miała własnego wkładu, tym łatwiej będzie się dostać do projektu.

O postępach projektu postaramy się na bieżąco informować wszystkich maniaków. Na razie jest za wcześnie by „powoływać pod broń” tym bardziej drugowojenną wszystkie środowiska militarystów polskich. Niemniej jednak sama idea przedstawienia naszego środowiska w prawdziwy sposób, może pomóc zaprezentowaniu nas w dobrym świetle.


W przypadku rozwoju projektu obiecujemy pomoc i wydzielenie tematycznego podforum, w którym będzie można wymienić się szczegółowymi informacjami, jak i przedstawić planowane przez producentów zamierzenia i oczekiwania w stosunku do polskich uczestników projektu.

 

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner