Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

War Zone - nowy poligon pod Krakowem

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

 

 

 

 

 


20 km od Rynku Głównego w Krakowie, jadąc w kierunku Wieliczki, na łącznych 9 ha z terenem przeznaczonym na parking i imprezy towarzyszące, obecnie do dyspozycji uczestników gier oddane są:

 

- killing house

 

 

 

- umocniona baza ONZ z lądowiskiem dla helikoptera

 

 

- posterunek ONZ

 

 

- prawie ukończona stacja benzynowa

 

 

- baza wojskowa

 

 

 

- a także liczne rozsiane schrony bojowe i umocnienia

 

 

Każda z lokacji, warto zaznaczyć, jest wykonana z dużą starannością i zaangażowaniem. Killing house zbudowany został z opon, umocnienia (także wkopane poniżej gruntu) z worków z piaskiem. W bazach znaleźć można wiele klimatycznych detali i ma być ich znacznie więcej. Jak można było przeczytać w zaproszeniu na otwarcie, założyciele chcą przenieść doświadczenie wojskowe na grunt rozgrywek airsoftowych i nie tylko.

 

Wczoraj było otwarcie pierwszej części terenu dla airsoftowców, dzisiaj teren odwiedzą przedstawiciele środowiska paintballowego. Jeden z inicjatorów przedsięwzięcia, Kuba, zapewnił nas jednak, że zdaje sobie sprawę z problemu „pomalowanych” miejscówek dla airsoftowców i będą to mieli na uwadze.


Kuba oprowadził nas po terenie, opowiadając jakie są dalsze plany rozwoju. Trzeba przyznać, że teren obecnie w znacznej części nie jest zagospodarowany i to co tam zastaliśmy zdecydowanie przypadnie do gustu zwolennikom szybkich scenariuszy, ale też przyda się grupom do treningów z zakresu CQB i MOUT. Choć do dyspozycji graczy jest także okoliczny las, który zapewnia możliwość skrytego podejścia, zwiadu lub kierowania akcją grup szturmowych przez ukrytych na wzgórzu obserwatorów, to prawdziwie to będzie można docenić, gdy przybędzie więcej zabudowań.

 

 

Niestety mimo otoczenia terenu lasem, póki co w grę wchodzi w zasadzie tylko jedna krawędź, wzdłuż której zbudowane jest kilka z wymienionych wyżej lokacji. Jeśli uda się rozwinąć Warzone zgodnie z przedstawionym nam planem, będzie to niezwykle atrakcyjna baza nie tylko do spotkań airsoftowych, paitballowych, ale także do wszelkich gier LARP, a także innych inicjatyw wymagających terenu symulującego specyficzne miejsca, jak rozbudowane treningi CQB i MOUT.


W planach właścicieli jest czterokrotna rozbudowa zbudowanego z opon „miasta”, obecnie stanowiącego killing house. Obok ma powstać więzienie z wieżami strażniczymi. Na terenie mają się znaleźć wraki samochodów, ale jak zanaczył Kuba, zostaną odrestaurowane, żeby nie były to typowe wraki, m.in. ma powstać imitacja karetki, ale i o cięższych sprzętach była mowa. Na łysym wzgórzu mają powstać umocnione stanowiska ogniowe. Na drugim krańcu terenu, za zakrętem wzgórza, ma powstać drugie miasto, tym razem zbudowane z drewna. Z miasta do miasta mają zostać wyjeżdżone drogi, wzdłuż których rozstawione zostaną check pointy. Cały zaś teren, obecnie ziemisto-piaskowy ma się zazielenić. Pasjonaci klimatu Bliskiego Wschodu muszą się zatem spieszyć, aby wykorzystać pustynny urok miejsca.


W trakcie rozmowy z Kubą padało wiele pomysłów na wykorzystanie terenu, sami czasem coś podsuwaliśmy, jednak tak na prawdę atrakcje są uzależnione od dwóch czynników: propozycji uczestników gier tam przeprowadzanych i frekwencji. Teren jest bardzo duży. O jego wielkości można się łatwo przekonać chodząc po killing house i później patrząc na niego ze wzgórza.

 

 

 

Wszystko wymaga odpowiednich inwestycji. Teren jest jeszcze nieukończony, wiele mu jeszcze brakuje, ale został już udostępniony, żeby pozyskać środki na dalszy rozwój. Obecnie cena za skorzystanie z udostępnionych atrakcji wynosi 20 zł. Jak nas zapewniono, większość uzyskanych pieniędzy będzie przeznaczona na rozbudowę Warzone.

 

Poligon został dodany do naszej mapy miejsc airsoftowych na Google Maps

 

Poligon "War Zone" mieści się w Zakrzowie pomiędzy Węgrzcami Wielkimi a Niepołomicami. Jadąc od strony Wieliczki 4-ką, należy skręcić w lewo na Niepołomice i dalej należy kierować się na Zajazd Celtycki (na przeciwko którego znajduje się poligon - trudno przeoczyć). Niezmotoryzowanym pozostaje autobus 243 do Węgrzc Wielkich lub MatBus.

 

Kontakt telefoniczny: 607 461 122 , 510 458 352

 

Filmik promujący miejsce:http://www.youtube.com/watch?v=TTr3J3P7Qxw

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner