Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Fallout w Rosji

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

 

 

 


Wielu graczy airsoftowych zna z pewnością serie gier Fallout. W dotkniętym atomową apokalipsą świecie tej gry odbył się już niejeden LARP (gra fabularna na żywo), także z wykorzystaniem ASG. Pojawiło się też bardzo wiele zlotów o podobnej fabule, nienawiązujących do gry bezpośrednio. Na kilka dni gracze wcielali się w kogoś zupełnie innego, by w odległych lokalizacjach rozgrywać przygotowane przez organizatorów zadania.

 

 

W Rosji, niecały miesiąc temu (19-21 czerwca 2009) taka gra została zorganizowana w opuszczonej bazie obrony przeciwlotniczej w obwodzie leningradzkim. Organizatorzy - grupa "Albion" - ściągnęli łącznie około 300 osób, w tym mistrzów gry, wsparcie techniczne, medyczne i ratunkowe - oraz oczywiście graczy, z których wielu przygotowywało się na tą grę od miesięcy.

 

 

 

Organizatorzy starannie przygotowali teren, nie tylko zamykając niektóre części bazy dla graczy tak, że dostanie się do nich wymagało skomplikowanych operacji i uprzedniego zdobycia sprzętu, ale także na bieżąco koordynując działania względem zmian fabularnych. Gracze przygotowali stroje, przerobili repliki airsoftowe (w Rosji określane jako strajkbolnoje, "strikeball" = "airsoft") tak, że trudno chwilami poznać z czego zostały zrobione.

 

 

 

Gra toczyła się w wyimaginowanym roku 2257 w Nowej Kalifornii, 180 lat po wojnie nuklearnej i 15 lat po wysadzeniu platformy wiertniczej "Posejdon" (czyli wydarzeniach z komputerowego Fallout'a 2) w New Reno i okolicach, w tym bazie Sierra i Maripozie.

 

 

 

Miasto żyło własnym życiem, nadając poprzez lokalną rozgłośnię "Galaxy News Radio" informacje o lokalnych wydarzeniach, w tym "dziwnym trzęsieniu ziemi" które wydarzyło się na kilka dni przed czasem gry. Nikt (?) z mieszkańców nie zdaje sobie sprawy, że to rzekome trzęsienie ziemi było w rzeczywistości uruchomieniem automatycznej broni odwetowej, która przetrwała wojnę w 2077 roku - automatycznych łodzi podwodnych, które odpalały rakiety na terytorium Nowej Kaliforni. Ich atak miał nastąpić 36 godzin po rozpoczęciu LARPa...

 

 

 

Zdjęcia i więcej informacji na temat gry (w jęz. rosyjskim) można znaleźć pod adresem: http://sdmobile.livejournal.com/18969.html

 

W maju miała się odbyć w Polsce gra również odgrywana w realiach Fallouta. Niestety z powodu problemów z terenem została odwołana. Wątek na forum WMASG poświęcony polskiej grze: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=62932

 

Dziękujemy Maniakowi ZeeMike za poinformowanie nas o imprezie w Rosji.

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner