Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

KONKURS: "O Zabijaniu" Dave Grossman

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Pierwsze wydanie polskie „O zabijaniu” Dave’a Grossmana, obowiązkowej lektury dla studentów Akademii West Point traktuje o zachowaniu żołnierzy w obliczu zagrożenia na polu bitwy zarówno w historii ostatnich jak zamierzchłych konfliktów zbrojnych. Grossman opierając się na zaskakujących badaniach S.L.A. Marshalla po II wojnie światowej zastanawia się dlaczego jedynie 15-20 procent żołnierzy do wojny wietnamskiej używało broni przeciwko nieprzyjaciołom. Przełomem zdaniem autora było odpowiednie warunkowanie żołnierzy tak, by użycie broni nie wiązało się z wrodzoną człowiekowi traumą przy zabijaniu. Czytelnicy znajdą w nominowanej do nagrody Pulitzera książce emerytowanego podpułkownika marines odpowiedzi na pytania o kontrolę stresu, współpracę w ramach grupy, wreszcie przygotowanie do zadania, w której stawką może być ludzkie życie.


„Książka stanie się lekturą obowiązkową wszystkich studentów uczelni wojskowych w Polsce i żyjących jeszcze weteranów II wojny światowej” gen.bryg. Janusz Bronowicz, szef wojsk pancernych WP

„Trudne pytania stawia s tej książce Dave Grossman. Zgłębia wszelkie aspekty najstraszniejszego czynu, jaki może popełnić człowiek.”  Joanna Nikodemska, Focus

Książka jest sprzedawana w dwóch wariantach sama w cenie 39,99zł, lub w pakiecie z filmem „Bitwa o Irak” w cenie 69,99zł.

 

KONKURS

W ramach współpracy z CASG, organizatorem, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, powiązanym z premierą książki „O zabijaniu” Dave’a Grossmana.

Nagrody: trzy pakiety książki z filmem o wartości 70 złotych każdy.

Pytanie konkursowe: Airsoft jako rozrywka, sport czy coś więcej, czym jest Airsoft dla Ciebie?

Prace oceniane będą pod kątem:

- poprawnej ortografii i stylistyki;
- wartości merytorycznej;
- oryginalnego i niecodziennego podejścia do tematu.

Prace powinny zawierać maksymalnie 700 znaków (wliczając odstępy i znaki przestankowe).

Na Wasze prace oczekujemy pod adresem konkurs@casg.pl do niedzieli 24.10.2010 włącznie. Wysyłka nagród realizowana będzie z Coyote ASG po 25 października b.r. za pomocą kuriera UPS lub Poczty Polskiej (na życzenie). Organizator zastrzega sobie nieokreślony czas na ocenę prac, jednak dołoży wszelkich starań, aby ocena i wybór zwycięzkich prac nastąpił możliwie szybko.

Zwycięzcy muszą podać wraz z nadesłaną pracą swoje imię, nazwisko, adres do wysyłki nagrody, numer telefonu komórkowego.

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner