Ekspozycja firmy ICS zajmowała stosunkowo niewielki obszar po obu stronach jednej alejki.
Największą uwagę przyciągała ułożona na stole replika karabinu M1 Garand.
Replika wykonana jest z drewna i metalu. Dźwięk przeładowania zamka potrafi rozciągnąć uśmiech na twarzy niejednej osobie.
W komplecie z repliką nabywca dostanie magazynek mieszczący 42 kulki. Zwalnianie magazynka odbywać się będzie za pomocą przycisku bolt release.
Wewnątrz znajduje się specjalny gearbox z 8mm łożyskowaniem. Replika generować ma prędkość na poziomie 400 FPS za pomocą sprężyny M120. Zaopatrzona jest również w układ mosfet umożliwiający strzelanie wyłącznie w półautomatycznym trybie ognia.
Udało nam się również dowiedzieć, że firma ICS planuje wprowadzenie do oferty repliki M14 bazującej na podobnej do Garanda konstrukcji i częściach. Przedstawiciel ICS stwierdził, że ma to być replika, która będzie dobrą bazą pod Airsoftowy karabin wyborowy, toteż cechą tej repliki ma być możliwość łatwego tuningu do prędkości wylotowej rzędu 500 FPS.
Na ekspozycji można było zobaczyć także replikę granatnika ICS GLM "Tag edition". Od jakiegoś czasu w Internecie bez problemu można zobaczyć filmy i artykuły dotyczące używania takiej repliki do miotania na odległość "granatów" dymnych i wybuchających.
Obecnie ICS oficjalnie współpracuje z firmą TAG-Engineering przy wykonywaniu replik granatów, których użycie jest możliwe w granatniku ICS GLM Tag Edition.
Celem projektu jest zwiększenie realizmu na Airsoftowym polu walki. Sposobem na to mają być różnego rodzaju repliki granatów o zasięgu do 100 metrów. Mowa tutaj o "granatach" z wkładem proszkowym, "treningowym", dymnym, a także wybuchającym po uderzeniu i wybuchającym po dwóch sekundach od wystrzelenia. Te dwa ostatnie oprócz niewielkiego huku rozrzucają ładunek 50 kulek.
Przedstawiciel ICS zapewnia, że granaty te są całkowicie bezpieczne dla użytkowników. Ładunki są bowiem skryte pod grubą warstwą lekkiego i elastycznego styropianu, który ma likwidować niebezpieczeństwo mogące powstać na skutek bezpośredniego trafienia innego gracza.
Granat składa się z trzech części: podstawy (podobna do tej zastosowanej w typowych granatach Airsoftowych, ma zawór gazowy i spłonkę), gwintowanej tulei nakręcanej na podstawę (służy do rozpędzania "granatu") oraz samego "granatu", który jest jednorazowego użytku.
Na wystawie znaleźć można było także różne repliki customowej serii CXP (CXP-08, CXP-15 i CXP-16). Znalazło się tutaj miejsce również dla prototypów kolejnych części oraz replik tej serii. Uwagę przyciągał magazynek o chropowatej fakturze, mający zapewnić dobry chwyt. Był to jednak na chwilę obecną tylko prototyp, jego wygląd i faktura mogą więc znacząco się zmienić.
ICS planuje dalszy rozwój serii CXP przystosowanej do obsługi zarówno lewą jak i prawą ręką. W grę wchodzi obustronny selektor, zwalniacz magazynka i rączka przeładowania.
Planowane są dalsze zmiany ingerujące w stylistykę replik wykonywanych przez firmę ICS. Poinformowano nas również, że nie jest wykluczone, jakoby kolejne repliki miały być robione w systemie EBB.
Zaprezentowano również dwa modele customowych replik z serii G33. Wewnątrz widnieje standardowy gearbox w wersji trzeciej, generujący prędkość początkową na poziomie 120 m/s (około 390 FPS). Repliki wyposażone są w kolbę S.F.S.
Oprócz tego, na stoisku pokazane były również nieco starsze repliki firmy ICS, takie jak M3, Galil, czy seria MP5 w wersji z magazynkiem C-mag i kolbą typu M4.