Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

WOŚP 2014: Świętochłowice

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Poniżej prezentujemy kolejną nadesłaną do nas relację z tegorocznej WOŚP

 

22 Finał WOŚP 2014 - B.O.P.E Poland


12 stycznia 2014 roku, nasza drużyna B.O.P.E. Poland (Batalhão de Operações Policiais Especiais Poland) zaprezentowała się w Świętochłowicach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Jesteśmy grupą powstałą na początku roku 2013, która swą pasje i zainteresowania łączy z taktyką czarną (CQB) i jednostkami policyjnymi, a w szczególności elitarną jednostką specjalną policji działającą w Brazylii jaką jest BOPE.

Nasz cel to rekonstrukcja taktyki jak i wyglądu czy też wszelakiego szpeju policjantów owej elitarnej jednostki. Wytrwale dążymy do postawionego sobie celu, a w wolnych chwilach spotykamy się z zaprzyjaźnionymi grupami na wspólną wymianę kompozytu oraz doświadczeń.

 

Dzięki owocnej współpracy z naszym serdecznym kolegą, który był jednym z organizatorów finału WOŚP w Świętochłowicach, udało nam się stworzyć punkt airsoftowy. Cała akcja miała miejsce w centrum Świętochłowic, gdzie rozstawiona była scena oraz przygotowanych było wiele ciekawych atrakcji. Prezentowaliśmy tam nasz sprzęt, uzbrojenie oraz udzielaliśmy informacji dotyczących ASG oraz jednostki, na którą się stylizujemy.

 

Kolejnym z elementów naszego zaangażowania w tegoroczny finał WOŚP było stworzenie małej strzelnicy, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił i ustrzelić parę dziesiątek. Szczególnym zaangażowaniem wykazały się dzieci, które  po krótkiej instrukcji mogły przez chwilę poczuć się jak prawdziwy "żołnierz". 

Wiele osób chciało zrobić sobie z nami pamiątkowe zdjęcia, na co chętnie przystawaliśmy.
Dodatkowo zachęcaliśmy ich do wrzucenia datków do puszki, gdyż naszym celem było zebranie jak największej ilości pieniędzy, aby innym a w szczególności tym najmłodszym i najstarszym żyło się lepiej.

 

Nietypowym elementem tego charytatywnego wydarzenia była konfrontacja wojowników z różnych epok. Obok naszego stanowiska założony został obóz wojów oraz rycerzy. Wśród widzów panowała atmosfera zaciekawienia powstała w wyniku kontrastującej ze sobą strefy współczesnych militariów i średniowiecza.

Ta sytuacja dała nam jak i uczestnikom festynu dużo okazji do uśmiechu oraz wspólnej integracji. Widać to na poniższym zdjęciu z najmłodszymi, gdzie przedstawiony jest rozwój uzbrojenia na przestrzeni wieków. 

 

Możliwość wzięcia udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy była dla nas zdecydowanie ciekawym doświadczeniem. Cieszymy się, że w jakimś stopniu mogliśmy pomóc potrzebującym, a także dać trochę rozrywki i uśmiechu, dorosłym oraz dzieciom.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i organizatorom. Szczególne podziękowania dla Anety Cieślak za wykonanie świetnej foto-relacji z całego wydarzenia :)

 

Pozdrawiamy, B.O.P.E Poland

https://www.facebook.com/polandbope

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner