Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Shoei MG42 w sprzedaży

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

 

 

 

 

Wykonana w całości z metalu i wykończona drewnem replika posiada elementy w przeważającej części, podobno identyczne z tymi jakie można zobaczyć w oryginale. Według producenta nowa partia ma jednak zaskoczyć jakością tych, którym udało się zamówić nowy MG42. Replika napędzana sprężonym powietrzem pochodzącym z zewnętrznej butli (tak przynajmniej było w przypadku poprzedniej wersji) posiada blowback. Jak można zobaczyć na filmie strzelec wyraźnie odczuwa odrzut repliki, a podskakująca taśma z pewnością nie ujmuje wrażeń ze strzelania... Według producenta odrzut jest odczuwalny nawet, gdy karabin jest zamontowany na oryginalnym trójnogu. Długi na 1230 mm karabin waży sporo - ponad 6 kilogramów, ale stanowi to zaledwie połowę masy oryginału. Magazynek mieści 250 kulek.

 

Wypuszczona z opóźnieniem (pierwotny zapowiadany termin był na lato 2007) seria jest kolejną niedużą limitowaną serią, która zapewne szybko zostanie wykupiona przez maniaków tej legendarnej broni zwanej niekiedy przez aliantów "Kosą Hitlera". Cena tej "zabawki" niestety jest bardzo wysoka - 185 000 YEN, co w przeliczeniu na złotówki daje porażającą dla przeciętnego zjadacza chleba cenę - ponad 4000 PLN. No ale... czego się nie robi dla swojej pasji.

 

Zdjęcia: na stronie producenta

 

Źródło: Airsoftnews.eu

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner