Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Bingo Airsoft Designs AS5

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Niedawno pisaliśmy w newsach o karabinie ASG BAD AS5, który, opracowany przez małą firmę jako koncept na drukarce 3D - ma ostatecznie trafić do produkcji seryjnej.

Firma Bingo Airsoft Designs (BAD) zaprezentowała swój produkt: Advance System 5 (AS5) podczas imprezy Fulda Gap 2015. Przy okazji można uściślić informacje na jego temat.

AS5 jest już bardzo zaawansowany i planowane jest rozpoczęcie seryjnej produkcji w przyszłym roku. Dlaczego ten karabin jest niezwykły? Nie stanowi odwzorowania istniejącej broni, jest całkowicie autorskim projektem, dlatego zapewne nie zadowoli osób stawiających na realizm. Jego indywidualne cechy również nie wszystkim przypadną do gustu, ale na pewno czynią z AS5 unikalny karabin ASG.

Został on zaprojektowany jako "ultimate ASG" czyli z myślą o idealnym ergonomicznie i funkcjonalnie AEGu. Tak. AS5 jest AEGiem, ale nie zwykłym AEGiem - jest hybrydą zasilania elektrycznego i zasilania HPA. Normalny AEG musi zostać "przerobiony" na zasilanie HPA przy pomocy instalowanej konwersji. AS5 jest tak przygotowany, że umożliwia łatwą zmianę zasilania i nadal pozostanie AEGiem.

Zastosowano gearbox M249, co też sprzyja tuningowi, umożliwia łatwą wymianę sprężyny, jak również swobodne stosowanie: GB AEG M249, PolarStar M249 Fusion Engine, Wolverine SMP/Hydra oraz PolarStar F1 zainstalowany w GB M249 (producent ma zapewnić customowe szkielety do cylindrów HPA).

Inne cechy tego karabinu to: rozkładanie bez narzędzi (pojedyncze naciśnięcia określonych przycisków dają dostęp do wnętrza i pozwalają rozłożyć AS5), nieduża waga, zastosowanie standardowych luf zewnętrznych i wewnętrznych oraz komór HU od M4, zastosowanie chwytów pistoletowych od GB V2 z możliwością wymiany na chwyt z wersji palnej M4, obustronne manipulatory, zintegrowane szyny plus długa szyna grzbietowa z opcjonalną rączką transportową.  

Konstrukcja jest modułowa i ułatwia dostosowanie wersji karabinu do aktualnych preferencji: CQB, rifle, DMR lub karabin snajperski.

Elektroniczny moduł kontrolny pozwala na sterowanie nie tylko w przypadku zasilania HPA, ale również umożliwia np. programowanie trybów ognia w wersji AEG. Moduł FCU ma być programowany przez bluetooth z pomocą mobilnej aplikacji. Spust regulowany.

Egzemplarze seryjne mają być produkowane z użyciem nylonu jako głównego materiału korpusu.

Charakterystyczną cechą AS5 jest brak magazynka. BB mieszczą się w magazynie zainstalowanym w kolbie, o pojemności 3500 pocisków. Kulki podkręcane są elektrycznie, w momencie naciskania spustu.

 

 

 

 

 

Być może BAD AS5 nie jest prawdziwą repliką, ale na pewno jest ciekawą konstrukcją i chyba warto żeby trafił do produkcji seryjnej. A co Wy sądzicie o tym prototypie? 

 

 

 

Źródła:

Bingo Airsoft Designs

Popular Airsoft

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner