Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Strike Industries: Automatyczny zwalniacz magazynka do AR-15

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Firma Strike Industries znana jest chyba wszystkim strzelcom sportowym, uprawiającym strzelectwo dynamiczne. Ma ona na koncie przynajmniej kilka rozwiązań oraz zmyślnych "patentów" ułatwiających korzystanie z broni zarówno na zawodach, jak i w "robocie".

Gracze ASG mogą poznać niektóre z nich dzięki licencjonowanym replikom oferowanym przez MadBull Airsoft.

Kilka dni temu na swoim fanpage'u na Facebooku oraz koncie na Instagramie firma umieściła krótkie filmy (dostępne pod linkami) prezentujące interesującą nowość - modyfikację zwalniacza magazynka sprawiającą, że ten wypada z gniazda po wystrzeleniu ostatniego naboju. Rozwiązanie działa najlepiej w komplecie z autorskim magazynkiem STRIKE MAG (z informacji udzielanych na fp wynika, że nieoficjalna cena to ok. 10 USD).

"Mieliśmy czekać z tym do Shot Show, ale do diabła... STRIKE MAG i Auto Mag Release. Magazynek sam wypada po opróżnieniu. Zamek zostaje z tyłu. Właśnie czekamy na patent."

Sprawia to, że obsługa broni ogranicza się wyłącznie do naciskania spustu i wkładania kolejnych magazynków, co - ironicznie rzecz ujmując - funkcjonalnie przybliża ją nieco do repliki ASG.

O ile takie rozwiązanie raczej nie będzie zbyt przydatne na poligonie czy polu walki, ze względu na ograniczoną możliwość odzyskania magazynka, to może bardzo przypaść do gustu strzelcom sportowym, dla których na zawodach są to oszczędzone cenne dziesiąte części sekund. 

Oczywiście wymusza to pewną zmianę nawyków strzelca, ale według obecnych informacji - nie ma potrzeby modyfikacji ani dolnej części komory zamkowej (jak w przywoływanym od czasu do czasu rozwiązaniu od Cobalt Kinetics) ani już posiadanych magazynków.

Zainteresowanym pozostaje śledzić temat, w sprawie dalszych losów tego interesującego wynalazku. Na razie rozwiązanie określane jest przez Strike Industries jako prototypowe, więc trudno powiedzieć, kiedy pojawi się na rynku.

 

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner