Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Loading...
This article comes from the old version of WMASG, therefore display may deviate from the standards of the current system.

Wybryk w Indianapolis

11.01.2016Author: PromantComments: 21

Amerykańscy airsoftowcy mają pecha do polityków chcących zdelegalizować airsoft. Pożywką dla tych działań są, niewątpliwie, powtarzające się przypadki, w których policja strzela do ludzi trzymających repliki airsoftowe. 


W jednym z ostatnich newsów pisaliśmy o Massachusetts i projekcie ustawy Bill H.3476, mającej w praktyce zniszczyć airsoft w tym stanie USA. Amerykańscy airsoftowcy mają niestety pecha do polityków chcących zdelegalizować ASG.

Pożywką dla tych działań są, niewątpliwie, powtarzające się przypadki, w których policja strzela do ludzi trzymających repliki airsoftowe - mylnie biorąc je za broń. W wielu takich sytuacjach głupota ludzi posługujących się replikami ASG jest wręcz przysłowiowa.

W czwartek miał miejsce kolejny taki incydent - tym razem w Indianapolis, gdzie policjant wystrzelił z broni służbowej w kierunku nastolatka trzymającego "broń", będącą w rzeczywistości repliką airsoftową.

 

 xswat2.jpg

 

 

W późniejszych doniesieniach podano, że nastolatek wystrzelił z repliki w kierunku policjanta, którego najprawdopodobniej po ciemku pomylił z jednym ze swoich kolegów.

Policjant odbywał rutynowy patrol, gdy zauważył wyłamane drzwi w budynku starej elektrowni, na terenie należącym do dawnego Głównego Szpitala Stanowego. Policjant wszedł na teren i wówczas miał miejsce opisany powyżej incydent. Kiedy wezwał wsparcie na miejsce przyjechały także inne jednostki, w tym SWAT, który przystąpił do przeszukiwania terenu. Zatrzymano trzech nastolatków (w zajściu brało udział 3 dziewiętnastolatków i jeden osiemnastolatek), którzy zeznali, że włamali się na teren prywatny żeby nakręcić filmik i później umieścić na YouTube, a "broń" to repliki ASG. 

 

 xSwat.jpg

 

 

Czwartego mężczyznę zatrzymano dwie godziny później, w restauracji, w której pracował. Jak widać włamywanie się na teren prywatnej posesji w celu odbycia gry, czy choćby nakręcenia video, nie jest najlepszym pomysłem.

 

 

 

 

 

Źródła:

Thumpy's 3D House of Airsoft

IndyStar

theindychannel.com 

Oceń i skomentuj

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner