Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Loading...
This article comes from the old version of WMASG, therefore display may deviate from the standards of the current system.

CENZIN - prezentacja B&T dla operatorów służb specjalnych

10.12.2017Author: FishboneeComments: 7

Firma przedstawiła informacje na temat B&T dedykowanej dla operatorów służb specjalnych, organizowanej przez CENZIN.

Nowoczesna broń w rękach polskich służb:

 

USW_BT.jpg

 

 

 

APC9,  USW oraz tłumiki produkcji szwajcarskiego producenta Brügger&Thomet testowali w Warszawie operatorzy polskich służb specjalnych oraz specjaliści ochraniający obiekty szczególnego znaczenia w czasie prezentacji dedykowanej, organizowanej przez CENZIN.

B&T to szwajcarski producent broni i tłumików uznawanych za najlepsze na świecie. Gościom zaprezentowano nie tylko możliwości techniczne USW (Universal Service Weapon) i karabinka policyjnego APC9, ale także testowano tłumiki do broni produkcji tej samej firmy, uznawane za wiodące
w swojej klasie.

USW (Universal Service Weapon) to nowa kategoria broni, wypełniająca lukę między pistoletem, pistoletem maszynowym i karabinkiem, która umożliwia skuteczne rażenie celów na odległościach do 75 metrów. Jest to możliwe dzięki całkowicie nowej koncepcji łączącej celownik kolimatorowy Aimpoint NANO Red Dot Sight, wbudowaną, składaną na bok kolbę i nowatorską, chronioną patentem konstrukcję.

APC9 to z kolei pistolet maszynowy z amunicją 9 × 19 mm Parabellum, który na rynku amerykańskim dostępny będzie również w kalibrze .45 ACP . APC9 oferowany jest w kilku odmianach różniących się rodzajem kolby. Standardową jest wersja z lufą o długości 175 mm i kolbą z tworzywa sztucznego składaną na prawą stronę.

B&T jest także producentem GL06 - nieśmiercionośnej broni przeznaczonej dla policji, służb mundurowych i penitencjarnych. Służy do pacyfikacji tłumu przy użyciu amunicji niezabijającej 40 mm x 46. W Polsce GL06 znajduje się na wyposażeniu m.in. służby więziennej.

Prezentacja spotkała się ze znakomitym odbiorem zarówno zaproszonych gości, jak i przedstawicieli B&T, Marka Zimmermana i Clauda Wernera. W ostatnim newsletterze międzynarodowym B&T zwraca uwagę na fakt, że rynek polski jest, obok Wegier, Czech, Litwy i Słowacji, kolejnym rosnącym rynkiem Europy Wschodniej. Jednocześnie komplementuje polskiego partnera prezentacji, CENZIN, nazywając prezentację „najlepszą jaką do tej pory” B&T widziało. 

„Europa Wschodnia zaczyna być coraz bardziej produktywnym rynkiem dla B&T. Polska, Węgry, Litwa i Czechy współgrają ze sobą. Słowacja jest obecnie największym użytkownikiem APC9 na świecie. Widzimy szansę w większości krajów. Wschód wschodzi dla B&T i bardzo nas to cieszy (...)”– pisze B&T.

Wymiernym efektem przeprowadzonej prezentacji jest podpisanie przez CENZIN umowy na dostawę kilkuset sztuk karabinków APC9 na potrzeby jednej z polskich służb. Pistolety zostaną dostarczone do końca bieżącego roku.

 

Informacje o CENZIN sp. z o.o. i PGZ S.A.:

CENZIN jest najstarszą polską firmą handlową działającą na międzynarodowym rynku obrotu bronią i sprzętem specjalnym oraz czołowym eksporterem wysokiej klasy sprzętu specjalnego oraz usług modernizacyjnych dla sił zbrojnych, policji, służb mundurowych i jednostek specjalnych wielu krajów świata.

CENZIN oferuje również eksport specjalistycznych wyrobów i usług dla odbiorców sektora przemysłu kolejowego oraz jest dostawcą rozwiązań technologicznych i importerem najwyższej jakości sprzętu specjalnego dla Wojska Polskiego, jednostek specjalnych i służb podległych MSWiA, w tym policji oraz innych koncesjonowanych, krajowych odbiorców.

CENZIN współpracuje ściśle z renomowanymi Polskimi producentami i posiada ich pełną autoryzację do oferowania wysokiej jakości produktów specjalnych na rynkach międzynarodowych. Dla podmiotów nie posiadających wdrożonego Wewnętrznego Systemu Kontroli, CENZIN oferuje
usługi w zakresie eksportu i importu towarów znajdujących się na listach kontrolnych związanych z ustawą z 29 listopada 2000 r. o obrocie z zagranicą towarami, technologiami i usługami o znaczeniu strategicznym dla bezpieczeństwa państwa, a także dla utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

CENZIN wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. PGZ S.A. to lider polskiego przemysłu zbrojeniowego, główny partner MON i globalnych koncernów zbrojeniowych w procesie modernizacji polskiej armii. Tworzy Grupę ponad 60 kluczowych spółek, które zatrudniają około 17,5 tys. wysokiej klasy specjalistów. Dzięki wykorzystaniu potencjału polonizacji technologii, ścisłej współpracy z polską nauką oraz naciskowi na proces badawczo-rozwojowy, PGZ S.A. oferuje innowacyjne produkty zwiększające bezpieczeństwo Polski.

Oceń i skomentuj

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner