Loading...

AKTUALIZACJA: US Army – program broni kompaktowej

20.09.2018Author: Felipe7Comments: 0

Znamy już model broni proponowany przez firmę Global Ordnance, jako przyszła broń kompaktowa armii USA.

Pistoletem tym będzie STRIBOG AP9A3S, konstrukcja stworzona przez słowacką firmę Grand Power. Aktualnie, ta wraz Global Ordnance postanowiła rozpocząć kooperację, celem zaprezentowania propozycji na przyszłą broń kompaktową armii Stanów Zjednoczonych.

Według zapewnień, broń ta jest w pełni obustronna. Oznaczać to ma, że elementy takie, jak zwalniacz magazynka, selektor ognia i rączka przeładowania, odnajdziemy zarówno po stronie lewej, jak i prawej. Broń zasilana może być z magazynków 20 i 30 nabojowych o kalibrze 9x19 mm

Nie zapominając o głównych kryteriach stawianych przed bronią, czyli możliwości łatwego skrytego jej przenoszenia w trakcie ochrony VIPów i w razie potrzeby, szybkiego jej dobywania, ta dzięki składanej kolbie skrócona może być do długości około 38 cm. Waga kształtuje się w okolicach 3,2 kg, a lufa jest w maksymalnej dopuszczonej długości, czyli 13,97 cm. Zamontowane łoże przednie natomiast wyposażone jest w sloty montażowe M-LOK, zapewniające redukcję wagi względem szyn standardowych. Dzięki temu, pomimo mniejszego ciężaru całej broni, użytkownik bez problemu wyposażyć będzie ją mógł w dodatkowe akcesoria.

Dodatkowo, do AP9A3S, dołączany jest tłumik dźwięku produkcji Grand Power. Wraz z tym wszystkim, oferowana jest również kompletna komora zamkowa, umożliwiająca strzelanie amunicją treningową.

Oceń i skomentuj

Loading...