Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Nowatorski pomysł Hunting Engineering

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

 

 

 

 

 

W związku z problemami, które wynikły w Afganistanie z obsługą i celnością strzelania z granatników LAW 80 firma Hunting Engineering przygotowała jego wersję ćwiczebną granatnika do nauki obsługi i wstrzeliwania się w cel. Zamiast pocisków kalibru 9 mm zintegrowanego karabinka do wstrzeliwania się w cel zastosowano AirSoftowe kulki 6mm, a zamiast przeciwpancernego pocisku rakietowego – piłkę tenisową.

 


Ciekawostką „części airsoftowej” jest to, że odwzorowanie oryginału wymusiło napęd gazowy, zastosowano zatem stalową lufę zamiast aluminiowej, jak w oryginale, urządzenie spustowe pozostało, tak jak oryginale wykonywane z tworzyw sztucznych, a najbardziej interesujący jest systemem zestrajania całości urządzenia.


Najpierw na amunicji docelowej zestrajane jest ciśnienie miotające kulkę o docelowej masie 0,34g na prędkość 680 +/- 5 fps przy wyzerowanym Hop-Up, następnie ładowane są kulki o masie 0,3g, które służą do regulacji Hop-Up. Po optymalnym zestrojeniu Hop-Up (jest to zestrojenie przy którym kulka ma maksymalny zasięg, ale nawet w końcówce toru lotu nie wznosi się ponad przedłużenie linii osi lufy), można ładować kulki 0,34g które są amunicją docelową, ale dzięki ustawieniu Hop-Up optymalnie do innej, mniejszej masy kulki balistyka kulki 0,34g jest porównywalna z balistyką prawdziwego miotanego pocisku i torem lotu miotanej, jako symulacja pocisku rakietowego piłki tenisowej.


Aby maksymalnie zbliżyć system celowania do oryginału zamiast celownika optycznego z tworzywa sztucznego bez powiększenia z podświetleniem trytowym źródłem światła, zastosowano celownik optyczny z pomniejszeniem czterokrotnym z podświetleniem trytowym źródłem światła. Ustalono, że operator powinien widzieć mniejszy cel by w ten sposób w sztuczny sposób „zwiększyć optycznie” zasięg wersji szkolnej.


Zasięg szkoleniowy całego urządzenia ustalony został na maksymalnie 75m. Szkolenie można prowadzić przy wietrze nie przekraczającym 5 m/s.

 

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner