Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Jałowcowa Góra - nowy teren do gry w Małopolsce

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

 

 

 

 

 


Powstanie nowego terenu wiąże się z rosnącym popytem na imprezy integracyjne. Jak nam opowiedzieli Paweł Borycki z Marcinem Dudkiem, założyciele airsoftowego pola, teren pod rozgrywki airsoftowe zagospodarowali po otrzymaniu takiej propozycji ze strony osób zarządzających dawnym ośrodkiem rekreacyjnym krakowskiego MPWiK na Jałowcowej Górze. Jako aktywni airsoftowcy (w krakowskim środowisku znani jako Pafcio i Czesio) nie skupili się jednak tylko na imprezach firmowych i pamiętali też o osobach chcących indywidualnie postrzelać.

 

 

Na przestrzeni 1 ha zbudowane zostały liczne domki z płyt OSB, schrony i okopy umocnione workami z piaskiem i pokryte siatką maskującą. Domki posiadają zamykane drzwi i okna/strzelnice. Teren ciągle jest rozbudowywany.

 


 

 

Dwóch z trzech dróg, prowadzących od standardowego punktu startu, strzegą budki strażnicze z wieżami dla wartowników, przy których wkrótce pojawią się szlabany.

 

 

 

Przy tworzeniu zasłon twórcy pola skorzystali również z opon i beczek, choć te chcą szczególnie wykorzystać przy imitacji garażu z samochodem.

 

 

Największą atrakcją są trzy pawilony ośrodka wypoczynkowego. Na stałe oddany do dyspozyji graczy jest jeden budynek, gdzie można strzelać na wszystkich piętrach (parter i piętro), a także w mrocznej piwnicy. W niektórych pomieszczenia pozostały stare meble, firanki, w łazienkach znaleźć można nawet wanny i muszle klozetowe. Pozostałe budynki mogą zostać oddane do gry na warunkach ustalonych z właścicielami firmy.

 

 

 

Na obszarze gry obowiązuje ograniczenie do 350 fps. Na razie niedozwolone jest też stosowanie pirotechniki. Paweł i Marcin jednak rozumieją konieczność wykorzystania tego typu atrakcji w trakcie walk w terenie zabudowanym i nie jest to ostateczne ograniczenie. Teren docelowo będzie w całości ogrodzony drewnianym płotem osłaniającym przed potencjalnym trafieniem osoby postronnej. W tej chwili ogrodzona jest część pola.

 

 


 

 

Jedną z zalet tego terenu związaną ze zorganizowanymi imprezami (nie tylko firmowymi) są niedrogie noclegi, wyżywienie na miejscu, a także dla znudzonych strzelaniem pełne zaplecze sportowe, jak korty tenisowe, boiska do koszykówki i siatkówki, a nawet basen.

 

Wstęp na teren gry dla graczy airsoftowych kosztuje 15 zł od osoby za cały dzień strzelania. Dla niewyposażonych we własny sprzęt istnieje również możliwość wynajęcia replik, mundurów i masek.

 

 


 

Niewątpliwym atutem terenu są pawilony oddane graczom w dobrym stanie, co na tle wszechobecnych i znanych powszechnie ruin może być ciekawym urozmaiceniem w menu airsoftowca. Spora część terenu gry zarośnięta jest drzewami i zaroślami, co pozwala na skuteczniejsze operowanie wokoło zabudowań i umocnień. Przeprowadzone pierwsze strzelania, wg Pawła Boryckiego potwierdziły, że teren jest grywalny. Jest to kolejne miejsce w okolicy Krakowa (obok Airsoft Arena "Młyn" w Piotrkowice Wielkie, "Hali ASG" w Krakowie i opisanym kilka miesięcy temu "Warzone" w Zakrzowie) dokąd można wybrać się nie tylko z ekipą strzelającą, ale i ze znajomymi, aby niezobowiązująco postrzelać w bezpiecznym i przeznaczonym do tego miejscu. Kompletne budynki natomiast szczególnie mogą zostać docenione przez ekipy szkolące się w CQB.

 

 

Strona pola airsoftowego: www.klub.aksnet.eu
Kontakt: tel.: 726-383-669, mail: klub@aksnet.eu

 

Teren został dodany do naszej mapy miejsc airsoftowych:

 

Czy to możliwe, że tylko w Małopolsce powstają podobne inicjatywy skierowane do graczy airsoftowych? Cały czas czekamy na wieści od Was. Jeśli wydarzyło się coś nowego w Waszej okolicy, wiecie o czymś co może zainteresować rzeszę Maniaków w Polsce - piszcie. Czekamy na Wasze maile!

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner