Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

WOŚP 2010: Elbląg

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w Elblągu, środowisko airsoftowe reprezentowali członkowie Elbląskiego Stowarzyszenia Sportowo-Kulturowego „ERSOFT”.

 

Oto ich relacja:

 

Udział w XVIII finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był pierwszym publicznym wystąpieniem powstałego przed kilkoma miesiącami Elbląskiego Stowarzyszenia Sportowo-Kulturowego „ERSOFT”. Pomysł przyłączenia się do kwesty pojawił się na początku listopada, jednakże przygotowania ruszyły dopiero po uzyskaniu potwierdzenia, że impreza w Elblągu się odbędzie.

 

 


(fot. Quarc)

 


W niedzielnej zbiórce kilku członków stowarzyszenia brało udział jako kwestujący. Widok ludzi w mundurach, a także (dzięki porozumieniu z Policją) z replikami wzbudzał duże zainteresowanie i każdy mógł uzyskać informacje na temat naszego hobby.

 

 


(fot. Quarc)

 


Dodatkową i wyjątkową atrakcję stanowił Shadow - człowiek w białej zbroi rodem z filmu „Gwiezdne wojny”, ze wspomagającej nas grupy „Death Legion”. Należy mu się szczególne podziękowanie za poświecenie, gdyż przy temperaturze -10 stopni Cecjusza jego zbroja zaczęła się łamać.

 

 


(fot. Sparhawk)

 


Rozstawiliśmy również namiot, z którego mogliśmy skorzystać dzięki uprzejmości „Kawiarni u Aktorów”. Wystawione w nim były repliki oraz wyposażenie. Chętnych, żeby wziąć replikę w rękę i zrobić sobie zdjęcie nie brakowało, a było z czego wybierać – licznie reprezentowana była rodzina M16/M4, nie zabrakło kałaszy oraz MP-5. Wśród oglądających byli młodzi jak i osoby dorosłe. Było nawet kilku żołnierzy, którzy ochraniali kwestujących. Dla chcących bliżej zapoznać się z airsoftem przygotowane były ulotki z podstawowymi wiadomościami i adresem naszego forum.

 

 


(fot. Gwóźdź)

 


Pierwsze doświadczenia zebrane podczas tegorocznej Orkiestry z pewnością zostaną wykorzystane w kolejnych działaniach stowarzyszenia, a za rok nasze „bronie” znów zagrają z Jurkiem Owsiakiem :D

 


 

(fot. Anna Dembińska – portel.pl)

 

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner