Firma Amisar zajmuje się głównie projektowaniem i produkcją urządzeń elektronicznych dla branż automatyki przemysłowej, elektrowni wiatrowych, systemów ppoż oraz systemów alarmowych. Trzech spośród czterech właścicieli firmy jest również maniakami ASG, którzy, będąc na strzelankach oraz doświadczając różnych sytuacji zaczęli myśleć o tym "jakby coś usprawnić". W ten sposób powstał w firmie dział zajmujący się rozwijaniem urządzeń przeznaczonych do airsoftu. Pierwszy produkt to oczywiście podstawowe usprawnienie: mosfet.
Kolejny produkt odpowiada za usprawnienie ROF.
Z kolei Dualbat P jest urządzeniem optymalizującym zasilanie.
Na koniec ciekawostka: Lightfire to symulator błysku płomienia przy strzale, za pomocą diod reagujących na wylatującą z lufy BB (przy pustych strzałach system nie reaguje).
Opisane produkty zostały dopiero wdrożone i będą sukcesywnie dodawane na stronie sklepu firmowego - do końca tygodnia powinny być dostępne na stronie. Obecnie produkty są realizowane "na zamówienie", ale po pełnym wdrożeniu do produkcji - wszystkie urządzenia będą ogólno dostępne w sklepie.
Firma poinformowała nas również o innym ciekawym projekcie, który jest już praktycznie na ukończeniu:
Dodatkowo do końca miesiąca powinniśmy zakończyć prace nad modułami ASG, których zadaniem jest urealnianie pola walki. System stworzony w oparciu o 3 urządzenia.
Moduł żołnierski - moduł zawierający informacje o punktach życia żołnierza.
Moduł medyczny - w przypadku zgłoszenia trafienia leczy moduł żołnierski i zatrzymuje wykrwawianie.
Moduł CC - moduł programowania w warunkach polowych modułów żołnierskich, medycznych i innych modułów CC.
System został zabezpieczony przed oszustwami w sposób taki iż organizator ustala wszystkie parametry gry, po czym programuje urządzenia uczestników za pomocą modułu CC. Zabespieczenie blokuje możliwość zaprogramowania modułów przez inny moduł CC (z innymi ustawieniami).
Dodatkowo w przypadku oszustwa moduły medyczne zaprogramowane do danej gry nie będą leczyć oszusta w przypadku deklaracji trafienia.
Moduł żołnierski w przypadku deklaracji trafienia rozpoczyna status wykrwawiania, który jest różny w zależnosci od odniesionych ran. Wyłączenie modułu w którym zgłoszono trafienie skutkuje natychmiastową śmiercią po uruchomieniu, gdyż moduł zapisuje swoje stany w pamięci nieulotnej.
Potwierdzenie uznania trafienia i zgłoszenie go do urzadzenia, potwierdzane jest sygnałem dźwiękowym tak by strzelający mógł mieć pewność iż jego cel
uznał trafienie. Zgłoszenie trafienia odbywa się przez naciśnięcie przycisku.
Urządzenie nie musi być włączone, gdy status żołnierza jest na "GOTOWY" jego pkt życia i inne parametry zostają zapisane w pamięci nieulotnej i odczytane
po właczeniu urządzenia. Wszystkie parametry modułu są regulowane, urządzenia można skonfigurować zależnie od potrzeby.
System został stworzony na potrzeby milsimów aczkolwiek można go zaadoptować do strzelanek z respawnami.
Projekt jest na etapie zakańczania (od strony softowej zakończony, od hardware - zakończony) musimy jeszcze przeprowadzić badania kompatybilnosci
elektromagnetycznej i dopasować obudowę.
Źródło: