Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Witamy na Nowej WMASG!

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Historia "Nowej WMASG" czyli już szóstej odsłony naszego serwisu sięga kilku lat wstecz. Przedsięwzięcie było dużo bardziej wymagające niż wcześniejsze przesiadki. Od powstania dotychczasowej wersji silnika portalu w 2005 roku, WMASG stał się na tyle rozwinięty, że następna generalna zmiana musiała być dobrze przemyślana. Konieczne było uwzględnienie dynamicznie postępujących trendów w Internecie, ale także przede wszystkim oczekiwań społeczności WMASG. Zastosowane rozwiązania musiały być dopasowane do oczekiwań prognozowanych na podstawie wieloletnich obserwacji komentarzy i uwag z Waszej strony.

Kluczem mających nadejść zmian, była przyszłościowość rozwiązań. Od strony wizualnej za podstawę wzięliśmy wygląd upraszczający nawigację i prezentujący treść czytelniej, grupujący zawartość serwisu w główne kategorie. Mając jednak na uwadze funkcjonalność, w menu głównym postaraliśmy się wyeksponować najważniejsze treści. Dlatego mimo pierwotnego zgrupowania wszystkich artykułów w jednej kategorii, wyłonione z niej zostały przeprowadzane przez nas testy. Podobnie było ze społecznością, która teoretycznie zawiera forum, czat i komis, ale także w pewnym sensie imprezy. Ważnym elementem nawigacji stało się filtrowanie wybranej kategorii treści. Po wejściu np. w "Artykuły" ukaże się lista chronologicznie opublikowanych artykułów. Dopiero zastosowany filtr ograniczy wyświetlane pozycje do porządanej kategorii.

Co wydaje nam się ważne dla wielu z Was w Nowej WMASG wyeksponowana została wyszukiwarka, obejmującą wszystkie treści na Witrynie. Informacje w pigułce na temat WMASG, społeczności portalu i funkcjonujących tu zasad zostały ujęte w odrębnej, pierwszej zakładce "Podstawy", aby każdy mógł w razie potrzeby w prosty sposób do nich dotrzeć.

Kolorystyka pozostała niemal ta sama, znana Wam od wielu lat. Podjęliśmy również decyzję o wprowadzeniu nowego logo. 

Od strony technicznej portal stał się platformą nowoczesną, zapewniającą swobodny rozwój w przyszłości. Zaprojektowaliśmy wiele nowych narzędzi. Już teraz możecie korzystać (jeszcze w okrojonej wersji testowej) z pierwszej z nowości WMASG czyli Airsoftmap.pl. W nowym serwisie znajdziecie wyświetlone na mapie Polski nie tylko lokalizacje Maniaków i ekip, ale też terenów do strzelań, imprezy, sklepy, serwisy oraz przyjazne airsoftowcom miejsca. Szczególnie chcemy podkreślić imprezy, które już niebawem zostaną wsparte rozbudowanym narzędziem dla organizatorów i uczestników.

Zaopatrzyliśmy również WMASG w system tagowania, który na pewno docenią nie tylko zwolennicy tej formy nawigacji.

Dla reklamodawców ważną informacją jest wprowadzenie ustandaryzowaych w Internecie formatów bannerów reklamowych.

Premiera Nowej WMASG, to jednak nie koniec pracy nad rozwojem portalu. Zdajemy sobie sprawę, że ostatnim testem jest oddanie WMASG w ręce użytkowników. Czekamy nadal na Wasze uwagi pod adresem: mantis@wmasg.pl. Najbardziej aktywni i spostrzegawczy z Was zostaną nagrodzeni. W ciągu najbliższych dni również spodziewajcie się ogłoszenia drugiego konkursu. Zapraszamy do testowania Nowego WMASG!

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner