Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Premiera książki "Strzelec" i patronat WMASG

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Z przyjemnością informujemy Was, że w dniu dzisiejszym do księgarń trafiło pierwsze polskie wydanie książki Stephena Huntera "Strzelec", której WMASG jest patronem medialnym.

Stephen Hunter jest amerykańskim pisarzem i krytykiem filmowym, zdobywcą prestiżowej nagrody Pulitzera. Wiele z jego książek obraca się wokół wojny, a szczególnie snajperów. Bohaterami kilku kolejnych książek był snajper Earl Swagger, a następnie jego syn Bob Lee Swagger.

Większości naszych użytkowników najprawdopodobniej jest znany film z Markiem Wahlbergiem "Strzelec" (ang. Shooter), jest on ekranizacją książki Point of impact, która właśnie pod tytułem "Strzelec" trafiła do sprzedaży. Dla nikogo znającego film fabuła książki nie będzie zaskoczeniem, chociaż, jak zawsze, są widoczne różnice między książką a filmem. Głównym bohaterem jest Bob Lee Swagger - snajper Korpusu Piechoty Morskiej przebywający na rencie związanej z raną odniesioną w czasie wojny w Wietnamie. Zostaje on wynajęty przez prywatną firmę (będącą niby przykrywką CIA), aby sporządzić plan zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych, co ma na celu przygotowanie służb do odparcia takiego ataku. Okazuje się jednak, że zamierzenia tajemniczej firmy trochę odbiegają od założeń i Swagger, uciekając przed zabójcami oraz ścigającym go FBI, musi udowodnić swoją niewinność.

 Książkę czyta się szybko i przyjemnie, jest napisana łatwym językiem i nie jest zbytnio przesycona hermetyczny słownictwem militarnym czy związanym z bronią. Osobom znającym się na broni prawdopodobnie rzuci się w oczy kilka potknięć tłumacza, ale nie są one przytłaczające i nie przeszkadzają w czytaniu (co się niestety często zdarza w polskich wydaniach ksiązek).

Podsumowując jest to interesująca lektura, którą szczerze można polecić, i która powinna zapewnić rozrywkę na 2-3 wieczory.

Książka sprzedawana jest w zestawie z DVD z nagranym wywiadem z jednym z najsłynniejszych snajperów na świecie - Carlosem Hatchcockiem.

Polecamy!

 

Konkurs

Z okazji premiery i objęcia wydania naszym patronatem zapraszamy Was do mini konkursu. Nagrodami są trzy wyżej opisane zestawy książki z DVD.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania. Decyduje kolejność zgłoszeń, oczywiście z poprawnymi odpowiedziami.

1) Z jakiej odległości Carlos Hatchcock oddał słynny celny strzał z karabinu Browning .50?

2) Jak się nazywa airsoftowa replika karabinu snajperskiego, którego używał Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg,) bohater znanego filmu sensacyjnego "Strzelec"?

 

Odpowiedzi prosimy wysyłać na maila konkurs@wmasg.pl do końca niedzieli 31.10.2010 do północy. Zapraszamy do zabawy!

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner