Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Rozwiązanie konkursów

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Konkurs "O zabijaniu" Dave Grossman

 

 

Nagrodzone prace:

Z Airsoft-em spotkałem się trzy lata temu, pierwsza impreza tego typu przyniosła mi dużą dawkę adrenaliny i wrażeń. Od tego czasu moje podejście do zabawy mocno się zmieniło i dojrzało. Okazało się, że Airsoft nie jest tylko dobrym źródłem rozrywki, ale też źródłem nowych przyjaźni i doświadczeń. Rozwija też zachowania społeczne takie jak: samokontrola, odpowiedzialność oraz umiejętność współpracy z innymi ludzmi. Jest dobrym sposobem na sprawdzenie samego siebie w różnych sytuacjach i nabycia nowych umiejętności. Trudno jednak jest jednoznacznie określić czym jest airsoft rozrywką, sportem, czy czymś innym. Jedno wiadomo na pewno - jest czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym.

- Marcin Dudojć, Łódź


Gdy byłam nastolatką, dopadło mnie zauroczenie serialem „Czterej pancerni i pies”. Nie mnie jedną zresztą. Tylko że moje zauroczenie przerodziło się w marzenie. Mundury i te wszystkie akcesoria; broń, która budzi respekt; odwaga, wyzwania! Oświadczyłam rodzicom: idę służyć do wojska! Nie będę opisywać reakcję rodziców na moje oświadczenie, ale można domyślić się, że z tego marzenia były nici...Obecnie mam nastoletniego syna i ...chyba przekazałam jemu swoje marzenie. Właśnie dziś wrócił z „wojny” – cały i zdrowy, zmęczony i bardzo zadowolony! Cieszę wraz z nim, a to znaczy, że spełniło się moje marzenie dzięki pasji mojego syna.

- Elena Rożek, Kraków


Mógłbym gnić w łóżku przyglądając się doniesieniom o przechwyconym kontenerze pełnym kokainy w Kolumbii. Dlaczego nie obejrzeć kolejnej odsłony przygód gubernatora z jednym magazynkiem amunicji przeciwko hordzie nikczemnych bandziorów? Nie widziałem świeżych ran postrzałowych, nie musiałem szukać oderwanych kończyn towarzyszy broni, ale wiem jedno: piękno airsoftu tkwi w tym, że uruchamia wyobraźnię, naszą najbardziej intymną przestrzeń. W niej jestem Johnem Rambo i anonimowym stalkerem w jednym. Chronię biedną ludność cywilną, walcząc równocześnie z gangami narkotykowymi, udaremniając kolejny przemyt. Walczę z faszystami, rasistami i niesprawiedliwościami społecznymi. Jestem bohaterem.

- Jakub Heisig, Katowice

 

Prace oceniali:

Max "Vintersky" Salamonowicz, Coyote ASG
Medard "Regdorn" Starzycki, WMASG.pl
Krzysztof "Grey" Studziński, autor Podręcznika Taktyki ASG

 

Nagrody ufundował sklep Coyote ASG

 

Konkurs "Strzelec" Stephen Hunter

 


1) Z jakiej odległości Carlos Hatchcock oddał słynny celny strzał z karabinu Browning .50?

- 2286 m (2500 yd)


2) Jak się nazywa airsoftowa replika karabinu snajperskiego, którego używał Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg,) bohater znanego filmu sensacyjnego "Strzelec"?

- Cheytac M200 Sniper firmy ARES

 

Zestawy książka "Strzelec" i DVD z wywiadem z Carlosem Hatchockiem wygrali:

- Jakub Paszczyński

- Wojtek Bojszczak

- Paweł Jędraszewski

 

Nagrody ufundowało wydawnictwo Mayfly.pl

 

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy miłego czytania.

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner