Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Rozwiązanie konkursu Prima Aprillisowego

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Podobnie jak w ubiegłych latach udało nam się sporo z Was nabrać, co nas bardzo cieszy. Wymyślanie możliwie wiarygodnych żartów staje się zadaniem co raz bardziej ambitnym. Wyzwaniem też jest skuteczne odwrócenie uwagi od newsów fałszywych i zasiać ziarno niepewności. Tym razem udało nam się to lepiej niż przypuszczaliśmy, trochę jednak przypadkiem.

Fałszywym newsem z założenia była informacja o uregulowaniach prawnych w Polsce, dotyczących airsoftu. Zawierucha w wielkiej polityce jest na tyle duża, że póki co nie zapowiada się, aby ktoś miał zwrócić uwagę na nas. Dopóki oczywiście nie wydarzy się podłapana przez media tragiedia - dlatego też zawsze Was uczulamy do przestrzegania zasad bezpieczeństwa zawartych szczególnie w PASG. Tutaj stosunkowo najwięcej zgłoszeń było trafnych.

Drugim oszukaństwem była informacja o mającym powstać WMASGowym czasopiśmie. Chociaż jak na ironię w momencie wymyślania żartu przebłysnęła myśl "a może rzeczywiście?" więc kto wie co przyniesie przyszłość. W tym jednak momencie była to informacja fałszywa. Tu także nie mieliście większych problemów w typowaniu.

I tyle. Prawidłowych odpowiedzi udzieliły tylko dwie osoby: Krzysztof Dróżdż z Krosna i Andrzej Kafara z Warszawy. Serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną jeszcze dzisiaj wysłane pocztą, a są to:

- nowa naszywka WMASG.pl

- Magpul Field Case dla iPhona 4/4S

- Warbook "Kryptonim Burza - Odległe Rubieże", Vladimir Wolff

 

Nagrody na konkurs Prima Aprillis

Reszta uczestników konkursu w większości poległa na zasłonie dymnej wystawionej przez Logana. Zmiana regulaminu jest rzeczywiście planowana i przygotowywana w formie przedstawionej w newsie. Poza przygotowaniem nowego regulaminu portalu, bardziej spójnego i lepiej obejmującego nowe serwisy (np. Airsoftphotos.net), najistotniejsza zmiana pojawi się w forum "Jestem zielony".

Forum "Jestem zielony" powstało jako odpowiedź na potrzeby osób chcących otrzymać odpowiedź natychmiast, bez przeszukiwania reszty forum. Forum miało z założenia być lżej moderowane i traktowane ulgowo. Niestety z czasem zwyczaje z reszty forum przeniknęły do forum dla "zielonych". Gdy słyszmy opinie o nieprzyjazności naszego forum, mamy świadomość, że opinię taką zwykle głoszą przeważnie osoby, które z różnych względów nie przyjmują lub nie rozumieją naszych zasad na głównym forum. Zasad przez lata wypracowanych po to, by z forum dało się cokolwiek dowiedzieć. Choć i tutaj pojawiają się opinie, że moderujemy WMASG ciągle za słabo... Oczywiście jeszcze się nie znalazł taki co by wszystkim dogodził, ale postanowiliśmy spróbować.

Podzieliliśmy zatem wirtualnie forum na dwie koncepcje. Dla chcących otrzymać rzetelną odpowiedź na poruszony temat, ale liczących się z tym, że muszą dostosować się do panujących zasad. Oraz dla chcących otrzymać natychmiastową odpowiedź, ale liczących się z tym, że odpowiedzieć może byle kto, niekoniecznie mający wiedzę. Czy takie podejście zda egzamin - ciężko powiedzieć i się okaże. Nie myli się tylko ten kto nic nie robi.

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner