Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Japońska ocena działań firmy CYBERGUN

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

 

tm_m4_hopup_airsoftcore.jpg

 

 

 

Podczas trwania protestu francuskich i europejskich graczy airsotowych, którego celem jest próba zmuszenia firmy Cybergun do zaprzestania niewłaściwych praktyk rejestracji znaków towarowych, dziennikarze magazynu Popular Airsoft zapytali przedstawicieli japońskiej branży airsoftowej, co sądzą o tej praktyce Cybergun'a - polegającej na przejmowaniu znaków towarowych japońskiego airsoftu, nazw firm, a nawet haseł określających airsoftowe rozwiązania technologiczne opracowane w Japonii.

Okazało się, że Japończycy dopiero niedawno dostrzegli ten problem. Przyznali, że skupieni byli głównie na wewnętrznym, japońskim rynku airsoftowym, zapominając o problemie rejestracji znaku towarowego lub patentu na projekty i technologie w innych krajach.

Mimo, że uświadomili sobie możliwości sprzedaży swoich produktów poza Japonią, nie mieli świadomości potrzeby nabycia znaków towarowych za granicą, ale odtąd będą ten błąd naprawiać.

Ich zdaniem działania firmy Cybergun utrudniają prawidłowy rozwój rynku ASG. Uważają, że znaki towarowe powinny być własnością firm japońskich, które stworzyły je w pierwszej kolejności. Również, ich zdaniem, nazwy i terminy techniczne będące w powszechnym użyciu w branży ASG i w środowiskach airsoftowych - nie powinny podlegać możliwości zastrzegania czy rejestracji, jak to robi Cybergun.

 

Cybergun SA jest obecnie w posiadaniu 176 znaków towarowych, nazw i haseł zarejestrowanych przez siebie. Tak więc PEŁNA LISTA jest znacznie dłuższa niż podawano wcześniej. Zawiera ona nie tylko terminy już zastrzeżone (R), ale także dopiero zgłoszone (A).

Jedynie 21 pozycji dotyczy marek, które Cybergun użytkuje na mocy umów licencyjnych. 

To co najbardziej niepokoi airsoftowych graczy i producentów ASG - to zastrzeganie nazw, słów i terminów powszechnie używanych w airsofcie. Dzięki temu Cybergun może uniemożliwiać konkurentom wejście na rynki, gdzie te znaki są używane, a zastrzeżone przez CG. Ponieważ słowa i nazwy mają charakter ogólny i są używane na airsotowych produktach przez konkurencję, Cybergunowi może być całkiem łatwo zamknąć te rynki dla konkurencji i przejąć wyłącznie dla siebie.

Obecnie tylko od klientów zależy jakiej marki produkty wybiorą, a zdrowy rynek pozwala na więcej możliwości i tworzenie innowacji w ramach konkurencji.

 

Japoński przemysł airsoftowy na ogół pracował wspólnie na rzecz poprawy produktów oraz innowacyjności, co pozwala rynkowi ASG ewoluować. Japończycy nie chcą ingerować w bieżącą sytuację, ale będą obserwować jej rozwój i to jak ten problem, wpływający na graczy i konkurencyjność branży, zostanie rozwiązany.

Jednak odtąd będą zwracać baczniejszą uwagę na wszelkie ruchy wykonywane przez firmę Cybergun

 

 

 

 

 

Źródło:

www.popularairsoft.com

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner