Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Premierowa prezentacja gry WarCard: Afganistan

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Wczoraj o godzinie 18:00 w krakowskiej kawiarni Cafe Artefakt na ul. Dajwór 3 odbyło się premierowe spotkanie wraz z prezentacją i rozgrywkami gry Warcard: Afganistan.

 

1.jpg

Spotkanie poprowadził Sławek Brudny (Warbook, War Report) jeden z pomysłodawców i jednocześnie wydawca gry oraz Maciej Zasowski z Kuźni Gier - jeden z dwóch autorów Warcard: Afganistan. Drugim autorem gry jest Krzysztof Schechtel również z Kuźni Gier.

 

2.jpg

Po wprowadzeniu w pierwszej części spotkania głos zabrali reprezentanci 6 BPD (oficer prasowy kpt. Marcin Gil oraz por. Katarzyna Szal). Podziękowali za docenienie i upamiętnienie ich misyjnych dokonań w grze WarCard: Afganistan. Podkreślili, że w dzisiejszych czasach świadomość społeczna kształtowana jest przede wszystkim przez mass media i popkulturę i dlatego też ważne jest by powstawały m.in. takie gry. 

 

4.jpg

Obecni na spotkaniu byli również konsultanci - doskonale znany już Marcin Ogdowski, korespondent wojenny i autor zAfganistanu.pl oraz nie tak dawno wydanego "Ostatniego świadka".

 

7.jpg

Obecny był także Marcin Gawęda, pomysłodawca gry, publicysta wojskowości, historyk i jednocześnie również autor powieści "IX Zmiana", "Rebelia", "Kaukaskie Epicentrum".

 

3.jpg

Po przemowach i prezentacji gry wszyscy obecni zasiedli do stołów i rozpoczęli rozgrywki trwające do późnych godzin nocnych. Ja również zagrałem i chociaż ponoć to żaden wstyd przegrać z Goodmanem (pozdrawiam), niestety poprowadzony przeze mnie polski patrol tym razem nie wyszedł cało z opresji, choć tanio skóry nie sprzedałem.

 

8.jpg

Gra przewidziana jest dla dwóch graczy. Wydana jest bardzo atrakcyjnie. Jeden z graczy prowadzi polski patrol, drugi atakujących go Talibów. Inicjatywę mają Talibowie w przewadze liczebnej, ale za to gorzej wyposażeni, Polacy odpowiadają ogniem. "Wymiana ognia" trwa 4 rundy. Każda ze stron ma do dyspozycji różne karty zdarzeń wzmacniających postacie (morale, sprzęt, pozycja), pomagających lub przeszkadzających drugiej stronie. Zdarzenia te oczywiście odpowiadają typowym sytuacjom, z jakimi spotykają się wojska Koalicji w Afganistanie - "Ajdiki", zamachowcy-samobójcy, ostrzał RPG, cywile. Z drugiej strony snajperzy, drony, wsparcie ogniowe.

Muszę przyznać, że grając Polakami da się odczuć zasadzkę, w którą się własnie wpadło i momentami beznadziejność sytuacji. Po dojściu do wprawy rozgrywka trwa 15 min... nam na razie zajęło to dłużej. Gra się płynnie. Emocji też nie brakuje.

Polecam nie tylko fanom karcianek!

Gdzie kupić?

 

 

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner