Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

KONKURS: Task Force 50 - Operacja Sledgehammer

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

O książce

To była pierwsza w historii Wojska Polskiego operacja ratowania zakładników uwięzionych przez terrorystów samobójców. Ośmiu żołnierzy z Task Force-50, zespołu z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, zaryzykowało życie, żeby wykonać to skrajnie niebezpieczne zadanie. O misji w Afganistanie opowiada kilkudziesięciu świadków opisywanych wydarzeń, specjalsów służących w Task Force-50. Dzięki tej książce na tajne operacje można spojrzeć oczami ludzi z jednego z najbardziej elitarnych oddziałów specjalnych na świecie. 

Nie jest łatwo przeniknąć do świata specjalsów. Poznaję go od ponad piętnastu lat. Pierwszy reportaż o żołnierzach z Lublińca napisałem w 1997 roku. Potem obserwowałem ich w koszarach, na poligonach i misjach: w Macedonii, Iraku, Afganistanie. W międzyczasie kapituły komandosów z GROM-u i Lublińca wyróżniły mnie odznakami honorowymi swoich jednostek, pracowałem w Ministerstwie Obrony Narodowej i Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Myślę więc, że dosyć dobrze znam to środowisko. Jestem autorem kilku książek o polskich jednostkach specjalnych, ale nigdy wcześniej nie relacjonowałem takiej historii. 

Jarosław Rybak

 

Strona książki:  http://warbook.pl/?k=288&lang=pl

 

KONKURS!

Do końca tygodnia czyli do niedzieli wieczór do godziny 23:59 czekamy na Wasze maile z prawidłowymi odpowiedziami na oba poniższe pytania:

1. Jaka druga polska jednostka wchodziła w skład TF-50? 
2. Jak nazywa się jednostka afgańskiej policji współpracująca i szkolona przez JWK?

Postanowiliśmy zmienić zasady dotychczasowych konkursów i dać szansę większej liczbie z Was na wygraną. Z pośród wszystkich osób, które na adres info@wmasg.pl przyślą prawidłowe odpowiedzi na oba pytania wybierzemy trzy osoby, które otrzymają od nas egzemplarz konkursowej książki. 

Zapraszamy do zabawy!

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner