Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

WOŚP 2014: Szczecin

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

W dniu 12 stycznia 2014 airsoftowcy ze Szczecina grali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oto krótka relacja opisująca wydarzenie.

Poranek był ciemny i chłodny. W środku Szczecina na Alei Kwiatowej wiało pustką i zimnym wiatrem. Airsoftowcy powoli schodzili się na miejsce zbiórki wypełniając przestrzeń. W sumie przybyło około 50 osób. O godzinie 7.30 rozpoczęło się przygotowywanie stoiska. Pracy trochę było: rozstawienie dwóch namiotów NS, przygotowanie oświetlenia i tablicy informacyjnej, stołów na repliki oraz wyposażenie, rozwieszenie siatek maskujących. W międzyczasie dotarło działo bezodrzutowe B-10, które zostało ustawione w najbardziej reprezentatywnym miejscu przy samym wejściu do namiotu. Z głośników popłynęła nastrojowa muzyka.


1.JPG

Po tych czynnościach została przeprowadzona odprawa podczas której przypomniano regulamin, zwrócono uwagę na zachowanie podczas kwesty, rozdano identyfikatory.

 

2.JPG

Uzyskaliśmy zgodę na poruszanie się z replikami wewnątrz dużego obszaru centrum miasta. Kiedy zakończyła się odprawa patrole ruszyły w teren i kursowały aż do wieczora.

 

3.JPG

Stoisko na Alei Kwiatowej cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest to ruchliwy obszar miasta. Mieszkańcy z zaciekawieniem, czasem trochę z obawą podchodzili dowiedzieć się „co to ten airsoft”. Od strony informacyjnej przygotowana została tablica, a także oznaczono nazwy wszystkich replik. Najczęściej nie wystarczyło to odwiedzającym, którzy zasypywali tysiącami szczegółowych pytań.

 

4.JPG

Atmosfera podczas całego dnia Finału była bardzo pozytywna. Nie popsuł jej nawet deszcz, który spadł późnym popołudniem. Nie brakowało uśmiechów i serdeczności. Ludzie chętnie wspierali finansowo cele WOŚP, często bardzo hojnie. Nie spotkaliśmy się ani razu z przejawami agresji. Nie było także żadnych poważnych incydentów. Pojedyncze osoby nie szczędziły kąśliwych uwag na temat airsoftu, czy zbiórki WOŚP. Byliśmy na takie wypowiedzi uczuleni zawczasu, więc nie braliśmy ich w ogóle do głowy.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z przebiegu tegorocznej airsoftowej kwesty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie. Z całą pewnością będziemy chcieli powtórzyć ją także w przyszłym roku. “Jeszcze wrócimy - więksi, wspanialsi, silniejsi” - zdybus, organizator.

Chcielibyśmy podziękować Sztabowi Make it Funky Production, sklepowi Gunfire.pl oraz Portalowi Airsoft.Szczecin.pl za udzielone wsparcie. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy z grupy 13.Batalion i z grup airsoftowych SFAT, N7TEAM, MCAT, ICH oraz osób niezrzeszonych.

Grupa G.O.D.AIRSOFT ze Szczecina

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner