Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Fort ASG - nowy teren do gry w południowej Polsce [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

IMG_9683.jpg

Cały teren jest bardzo duży (ponad 25 ha, pomieście 150-200 graczy), wymagający i mocno górzysty. Od razu dają się zauważyć strome podejścia, które na pewno dadzą się we znaki niejednemu śmiałkowi odwiedzającemu to miejsce. Marcin, właściciel jest tego świadom i pracuje nad stworzeniem optymalnego rozplanowania obiektów, szczególnie respów, aby stałe elementy gry dodatkowo nie męczyły graczy.

 

MAPA OFICJALNA.jpgFort ASG IMG_9711.jpgZabudowania, okopy z workami z piaskiem, wartownie i wieże strażnicze mają nawiązywać do przejścia granicznego między Serbią i Kosowem. W scenariuszach mają być wykorzystywane również liczne, często autentyczne gadżety osadzone w tle fabularnym miejsca. Centrum dowodzenia pozwala kontrolować grę, by zachować jej płynność. W przygotowaniu jest wioska cywilów, baza armii drugiej strony konfliktu i rebeliantów.

 

IMG_9661.jpgIMG_9660.jpgIMG_9663.jpgIMG_9669.jpgIMG_9672.jpgIMG_9675.jpg

Teren mieści się niedaleko Krakowa, w odległej o około 25-50 km Jaszczurowej (przy drodze nr 28 między Suchą Beskidzką a Wadowicami). Poligon przeznaczony jest wyłącznie do rozgrywek airsoftowych. Właściciel zastrzega, że paintball nie leży w jego zainteresowaniach, w przeciwieństwie do ASG, które jest wypadkową, podobnie jak u wielu z nas szerszych pasji militarnych. Jest to oczywiście teren komercyjny, jednak zwrot niemałej inwestycji został zaplanowany na bardzo długi czas więc opłaty nie są wygórowane.

 

IMG_9678.jpg

IMG_9687.jpgIMG_9688.jpgIMG_9694.jpgIMG_9703.jpg

Fort ASG to przede wszystkim pasja Marcina i odskocznia od codziennych obowiązków w drugiej firmie, którą prowadzi z powodzeniem od lat. Na miejscu zastaniemy więc nie tylko teren do gry, ale również zaplecze sanitarne i gospodarcze. Gospodarze zaś, o czym mieliśmy okazję przekonać się osobiście, są pasjonatami grillowania lokalnych, zawsze świeżych specjałów... Uroku miejsca dodaje także niepowtarzalny widok na Beskid Wyspowy z królową Beskidów - Babią Górą w tle.

 

IMG_9692.jpgIMG_9707.jpgIMG_9710.jpgIMG_9712.jpgJuż niedługo, bo w kwietniu (23-24.04) planowana jest większa gra na 70 osób pod kryptonimem "OPERACJA EUROPA in World in CRYSIS - 1 EDYCJA" (wciąż są wolne miejsca). Dla zainteresowanych wzięciem udziału w grze mamy dwiewejściówki (szczegóły poniżej).

 

MAPA OPERACJA1.jpgMiejsce przypadło nam do gustu, podobnie jak sam właściciel. To pasjonat. Chociaż jak sam wspomina jest jeszcze dużo do zrobienia, to już teraz zdecydowanie warto Fort ASG odwiedzić. A może wręcz wziąć udział w nadchodzącej grze? Warto przekonać się na własnej skórze. Pamiętajcie jednak, że teren jest wymagający.

 

IMG_9722.jpg

UWAGA KONKURS

Do wygrania macie dwie wejściówki na grę, która odbędzie się 23-24 kwietnia na Forcie ASG. Aby je wygrać musicie odpowiedzieć na proste pytania:

1. Które państwo rości sobie prawa do Kosowa?

2. W latach 90-tych toczyła się wojna na Bałkanach, kiedy dokładnie?

3. W jakich dokładnie górach leży Babia Góra?

 

WYNIKI

Wejściówki wędrują do:

 

Bartek Sztefko

Mateusz Maziarz

Przemysław Łusiak

Bunt Bunt

 

Zwycięzcy zostali poinformowani drogą e-mailową. Serdecznie gratulujemy i życzymy udanej zabawy na Forcie ASG!

 

Przydatne linki

http://www.fortasg.pl

 

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner