This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Okulary - Gravity zero (Uvex)

Artykuł został napisany pod wpływem kilku wypadków jakie miały ostatnio miejsce na „naszym placu zabaw” i mam nadzieje że zapoczątkuje serię recenzji gogli/okularów ochronnych.
In this article
PAGE 1: Okulary - Gravity zero (Uvex)

Wstęp:

Poniższy artykuł został napisany pod wpływem kilku wypadków jakie miały ostatnio miejsce na „naszym placu zabaw” i mam nadzieję, że zapoczątkuje serię recenzji gogli/okularów ochronnych. Jak każdy wie ochrona oczu jest podstawowym i obowiązkowym wyposażeniem każdego Maniaka airsoftu. Pomimo dużego wyboru często pojawiają się osoby z nieodpowiednio dobranymi okularami. Liczę na to, że ta recenzja i następne ułatwią wybór bezpiecznej ochrony oczu.

Jednocześnie informuję, że ani ja, ani Redakcja WMasg.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wypadki z opisywanymi okularami/goglami.

Każdy ma obowiązek przetestować swoją ochronę oczu przed rozgrywką.

Wygląd:

Okulary prezentują się dość dobrze. Jedynym mankamentem jest oprawka wykonana ze średniej jakości tworzywa. Dostępne jest kilka wersji szybki, jak i oprawek: przyciemniane, żółte, niebieska lustrzanka, brązowe, przeźroczyste. Szybki są produkowane w dwóch wersjach: UV 5-2,5 z powłoką Optidur 3000 UV i UV 2-1,2 Supravision SV HC/AF. My testowaliśmy okulary w wersji przyciemnianej z szybką UV 5-2,5 z powłoką Optidur 3000 UV .

[Powiększ][Powiększ][Powiększ]


Użytkowanie:


Okulary mają ruchome zauszniki pozwalające zmienić kąt ułożenia okularów na głowie, co jest bardzo przydatną opcją. Odpowiednie ułożenie szybki minimalizuje szczeliny pomiędzy okularami, a głową, którędy może wpaść kulka. Moim zdaniem są bardzo wygodne i nie uciskają głowy, zakrzywione, elastyczne zauszniki uniemożliwiają zsunięcie się ich nawet w ekstremalnych warunkach. Dodatkowym atutem są ograniczniki między czołem a oprawką, które zapewniają dobrą wentylacje zapobiegając parowaniu okularów.


[Powiększ][Powiększ]


Chrzest bojowy:


Okulary poddaliśmy testom z kilku replik. Odległość oddawania strzałów ok. 2m, ogień pojedynczy i ciągły:

[Powiększ][Powiększ]1. Replika stockowa (ok. 300 fps), – brak jakichkolwiek śladów na okularach,
2. Replika ok. 400 fps – brak jakichkolwiek śladów na okularach,
3. Replika M249 MKII Minimi - ok. 450 fps – brak jakichkolwiek śladów na okularach.


Po tych testach postanowiliśmy sprawdzić wytrzymałość oprawki (poprzednie strzały były mierzone mniej więcej w szybkę). Po serii z Minimi w oprawkę od czoła, niestety okulary zostały trwale uszkodzone - oprawka pękła. Okulary były testowane na ziemi więc szybka nie spadła lecz pozostała w pękniętej oprawce. Trudno jednak przewidzieć jej zachowanie gdyby okulary były założone na głowie.[Powiększ]
Po tym teście spróbowaliśmy trafić je kulką z boku, w zausznik. Tak jak poprzednio, nie wytrzymał on strzału z kilku metrów.


[Powiększ]

Po wszystkich tych testach mimo wszystko szybka dalej nie pozostała nawet zarysowana. Czeka jeszcze na test z repliki 700 fps, o jego wynikach natychmiast poinformuję.


Testy mogliśmy przeprowadzić dzięki uprzejmości sklepu xcSklep (markowe produkty firm Uvex oraz Blizzard).
In this article
PAGE 1: Okulary - Gravity zero (Uvex)
Oceń i skomentuj artykuł
Platinium partner
Gold partner
Silver partner
Tactical partner
Join the cooperation
Wspierają nas sklepy
Join the cooperation

WMASG Awards and distinctions

Popular AirSoft Hall of Fame - 2017
2011 Best Non-English Language Airsoft News Website
2012 Best Non-English Language Airsoft News Website
2012 Best Non-English Language Airsoft Magazine
2013 Best Non-English Language Airsoft News Website
2014 Best Non-English Language Airsoft News Website
2016 Best Online Airsoft Community/Forum
2017 Best Non-English Language Airsoft News Website
2018 Best Non-English Language Airsoft News Website
Loading...