Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

UTD Ranger School Pro - aplikacja nie tylko dla US Army

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Armia amerykańska od jakiegoś czasu pracuje nad aplikacjami do smartfon’ów, które są przydatne dla żołnierzy na polu walki. Wiele z tych programów pisanych jest przez samych żołnierzy, jak np. „Tactical Nav”, stworzony przez kapitana armii amerykańskiej Jonathan’a Springer’a, który pomaga walczącym oddziałom precyzyjnie kierować ogniem artylerii. Za niecałe 6 dolarów, możemy znacząco zwiększyć nasze szanse przeżycia na polu bitwy. Na rynku od dawna istnieją aplikacje „bojowe”, jednak nowością i niszą rynkową są aplikację szkoleniowe.

 

Ranger Shool Pro App

Naprzeciw wielu oczekiwaniom żołnierzy wyszła firma Upper Tier Development, która stworzyła „Ranger School Pro”. Firma ta (założona przez byłego żołnierza 3-go batalionu 75 pułku Rangersów), wykorzystała okazję, znajdując odpowiednią lukę w rynku i skupiła się na zwiększeniu potencjału wszystkich przedstawicieli sił zbrojnych, którzy przygotowują się do zdobycia upragnionego Ranger Tab’a. Wielu z naszych czytelników zapewne w tym momencie zastanowi się nad sensownością takiej aplikacji, myśląc że to kolejny program treningowy w którym ćwiczymy swoją sprawność fizyczną, według opracowanego programu (sam podszedłem do niej z podobnym nastawieniem). Nic bardziej mylnego.

 

Ranger Shool Pro

Program zawiera zebrane doświadczenia ponad 30 instruktorów i 250 byłych studentów szkoły Rangersów. Aplikacja przygotowuje głównie rzetelną wiedzą, dając nam możliwość opanowania (za pomocą filmów z komentarzem) węzłów potrzebnych w górskiej fazie, omawiając zagadnienia taktyczne takie jak reakcję na kontakt, atak na umocnione pozycję i inne. Wśród filmów instruktażowych znajdziemy także szkolenia z poszczególnych rodzajów broni, używania radiostacji itp. Interesujące jest to, że wszystkie nagrania wykonane są przez żołnierzy 4-go, 5-go i 6-go, szkoleniowego batalionu Rangersów. Poza tak oczywistymi rzeczami jak wykłady z taktyki czy wiązania węzłów, znajdziemy informację co warto zabrać na kurs, np. gumy do żucia, które „zabiją” głód, superklej, dodatkowy kompas, zapasowe latarki z czerwonym światłem czy tytoń do żucia który nie pozwala zasnąć, przy okazji nie zdradzając naszej pozycji jak papierosy. Informacje te z pewnością ucieszą niejednego MILSIM’owca. Program jest rozbudowany. Ilość zawartych w nim informacji ciągle zaskakuje, a warto nadmienić tutaj, że nie jest to ostateczny produkt, lecz baza, która cały czas jest aktualizowana.

 

Ranger Shool Pro

Twórcy wyszli naprzeciw wszystkim użytkownikom w jeszcze jednej kwestii. Aplikacja zawiera zebrane w jednym miejscu wojskowe publikacje, które przydatne są każdej osobie wybierającej się do Szkoły Rangersów. Poza tak oczywistą publikacją jak najnowszy Ranger Handbook, znajdziemy tutaj materiały z pierwszej pomocy, materiały dotyczące taktyki walki w dżungli, na pustyni, instrukcje do broni, radiostacji, czy także podręcznik żołnierza i wiele więcej. Łącznie do dyspozycji mamy ponad 30 książek instruktażowych.

 

Ranger Shool Pro

Kurs Ranger z pewnością należy do jednych z najtrudniejszych na całym świecie - jak głosi słynne hasło, nie jest dla ludzi słabych lub o słabym sercu. Doświadczenia zebrane przez profesjonalistów z firmy Upper Tier Development na pewno mogą pomóc niektórym osobom odpowiednio się przygotować do szkolenia i zapewnić już na starcie przewagę. Jak mówi emerytowany major armii amerykańskiej Rafał Stachowski, który ukończył szkolenie Rangersów (w Polsce wielu z Was zna go z bloga „Śladami Konkwistadorów”, czy książki „Dowódca Plutonu”, którą napisał wspólnie z Władysławem Zdanowiczem):

Za moich czasów doświadczenia wymieniało się ustnie, zdobycie wiedzy wymagało czasu. Obecnie za 5 USD mamy wszystko pod ręką, wraz z aktualizacjami. Gdybym wtedy miał taką możliwość, nie wahałbym się ani chwili.

 

Ranger Shool Pro

Aplikacja jest przydatna dla każdego żołnierza sił NATO, który będzie miał okazję wziąć udział w kursie Ranger, ale nie tylko. Wielu airsoftowców, rekonstruktorów czy survivalowców znajdzie w niej wiele przydatnych informacji, które będzie mógł wykorzystać w swoim hobby. Co ciekawe, firma przygotowuje kolejne kursy i pracuje obecnie nad szkoleniem dotyczącym Expert Infantryman Badge, a także Combat Livesaver Pro.

Aplikacja dostępna jest zarówno na system iOS, jak i na Androida.

 

Aplikacja dostępna na iOS i Android

 

Lista użytecznych aplikacji

Używacie jakiś ciekawych i użytecznych aplikacji? Podzielcie się w komentarzach! Zachęcamy do pomocy w stworzeniu listy godnych polecenia "branżowych" apek!

 

Przydatne linki

https://www.facebook.com/rangerschoolpro/ - fanpage aplikacji

http://www.uppertierdev.com/ - oficjalna strona Upper Tier Development

https://www.army.mil/ranger/ - oficjalna strona US Army Rangers

 

Grupy rekonstruujące lub wzorujące się na Rangersach

ISAF - GRH - https://www.facebook.com/isafgrh

2ND Rangers - http://www.2ndrangers.pl/

Semper Fidelis - http://semperfidelis.com.pl/

75th Ranger RGT Koszalin - http://wmasg.pl/pl/team/show/73998

 

Też rekonstruujecie lub stylizujecie się na Rangersach? Pochwalcie się!

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner