Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Czy taktyczna broda ratuje życie żołnierzy?

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Z najnowszych badań zrealizowanych na zlecenie Pentagonu wynika, że broda może uratować życie biorących udział w walce. Firma Xegis Solutions na zlecenie armii wykonała badanie na grupie stu żołnierzy.

 

Firma Xegis Solutions na zlecenie Pentagonu zbadała wpływ brody na skuteczność żołnierzy

Pięćdziesięciu spośród nich należało do jednostek specjalnych, pozostali służyli w regularnych jednostkach. W każdej grupie dwudziestu pięciu żołnierzy posiadało bujny zarost twarzy.  Co ciekawe badania zostały przeprowadzone w realiach około wojennych, kiedy żołnierzy służyli w operacji afgańskiej. Brodaci wojownicy okazali się bardziej precyzyjnymi strzelcami, nie odnotowywali problemów z bronią oraz- wedle badań- kulom się nie kłaniali. Generał James „Chaos” Mattis, dowódca 7. Regimentu Marine w Afganistanie podsumował, iż do tej pory przekonany był, że o skuteczności  Zielonych Beretów decydowało wyszkolenie, dziś wie, że to dzięki gęstym brodom żołnierze odnotowali tak pokaźny sukces operacyjny. Czy armia amerykańska zacznie przypominać zgraje barbarzyńców szturmujących granicę Imperium Romanum? Czas pokaże, póki co naukowo udowodniono zasadność posiadania taktycznej brody!

 

Źródło:

http://www.duffelblog.com/2012/04/pentagon-study-finds-beards-directly-proportional-to-combat-effectiveness/

 

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner