Loading...
This article comes from the old version of WMASG, therefore display may deviate from the standards of the current system.

Stowarzyszenie "Parabellum”

08.02.2015Author: PromantComments:

Dnia 13 grudnia 2014 roku, w Lubrzy, powstało Lubuskie Stowarzyszenie - o charakterze strzeleckim i kolekcjonerskim - „Parabellum”. Osoby które założyły stowarzyszenie wywodzą się głównie ze środowiska airsoftowego.

Wiele osób, czynnych w airsofcie, łączy w ramach swoich pasji różne zainteresowania strzeleckie, w tym zamiłowanie do broni palnej. Może ono się przejawiać w formie strzelectwa sportowego lub rekreacyjnego, albo jako kolekcjonerstwo broni. 

Jak wygląda w naszym kraju kwestia dostępu do broni i swobodnego rozwoju pasji strzeleckich czy kolekcjonerskich - wie chyba każdy. Dlatego cieszy każde zorganizowane działanie, które rozwojowi tych pasji sprzyja.

Redakcja WMasg otrzymała informację o powstaniu nowego stowarzyszenia o charakterze strzeleckim i kolekcjonerskim - Lubuskiego Stowarzyszenia „Parabellum”, co może zainteresować osoby z tego regionu. Stowarzyszenie powstało dnia 13 grudnia 2014 roku w Lubrzy. Osoby które założyły stowarzyszenie wywodzą się głównie ze środowiska airsoftowego.

 

 xLBa.jpg

 

 

Stowarzyszenie zostało wpisane do ewidencji stowarzyszeń zwykłych, prowadzonej przez Prezydenta Miasta Zielona Góra pod numerem 37, w dniu 21 stycznia 2015 r.

Celem Stowarzyszenia jest między innymi działanie na rzecz kolekcjonerstwa broni, popularyzowanie wiedzy z tej dziedziny, a także promocja i popieranie kolekcjonerstwa broni. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez organizowanie spotkań, prelekcji, pokazów oraz współpracę ze wszystkimi osobami i instytucjami o podobnych celach działania.

Osoby zainteresowane działalnością Stowarzyszenia "Parabellum" mogą nawiązać kontakt poprzez profil FB, znajdującą się jeszcze w budowie stronę internetową albo przez e-mail: parabellum@parabellum.org.pl

 

 

 

Źródło:

"Parabellum"

Oceń i skomentuj

Loading...