Loading...
This article comes from the old version of WMASG, therefore display may deviate from the standards of the current system.

Tactics Group GmbH: MG14Z

27.03.2015Author: PromantComments: 12

Ciekawostka z rynku broni palnej: firma Tactics Group GmbH opracowała MG14Z, wersję "twin barrel" na bazie karabinu maszynowego MG3.

Tym razem ciekawostka z rynku broni palnej, szczególnie interesująca dla miłośników MG42 i bardziej współczesnej wersji tej broni czyli MG3.

Dawno dawno temu pisaliśmy już w newsach o, zaprezentowanej wówczas na targach IWA przez niemiecką firmę z Frankfurtu, uwspółcześnionej - taktycznej - wersji FG42.

Obecnie firma Tactics Group GmbH opracowała MG14Z, czyli wersję "twin barrel" na bazie karabinu maszynowego MG3. Broń ta również była prezentowana na tegorocznych targach IWA. 

 

 c.jpg

 

 

Broń zbudowana została w oparciu o dwie komory zamkowe z MG3. Reszta została gruntownie przeprojektowana lub zaprojektowana od podstaw: nowe wentylowane lufy, system jednoczesnego zasilania z wyrzutnikami łusek w dół, nowy chwyt pistoletowy i zespół spustu.

MG14Z korzysta z amunicji 7.62×51 NATO, a regulowana szybkostrzelność wynosi od 600 do 3000 pocisków na minutę. Broń może być montowana na pojazdach lub strzelać z podstawy trójnożnej.

Obecnie projekt ten nadal jest rozwojowy, ale firma Tactics Group GmbH widzi w nim przyszłościową, tańszą alternatywę dla Miniguna. 

 

 

a.jpgb.jpgd.jpge.jpg 

 

 

 

Źródła:

Firearmblog

Imgur

Oceń i skomentuj

Loading...