Loading...

Surefire ulepsza swoje latarki.

10.08.2018Author: Felipe7Comments: 0

Firma Surefire odświeżyła swą klasyczną już linię latarek X300 o nowe rozwiązania techniczne zapewniające jeszcze większą ilość lumenów.

Mowa tutaj o modelach X300U-B i X300U-A ( końcówka “A” i “B” oznacza rodzaj montażu zastosowanego w produkcie).  

Litera U w nazwie wskazuje na model Ultra, czyli produkt ulepszony względem wersji podstawowej X300 (170 lumenów) o  diodę generującą 600 lumenów. Jednakże standardowa wersja Ultra doczekała się modyfikacji wpływającej ponownie na ich ilość.Obecnie, modele te wyposażone są w źródło światła pozwalające wygenerować w najmocniejszym trybie 1000 lumenów zamiast 600. Zapewnić to ma jej użytkownikowi większy zasięg latarki, a przede wszystkim w warunkach nocnych wywołać jak najmocniejszą dezorientację u potencjalnego przeciwnika.

Biorąc pod uwagę to, że jest ona idealna do współpracy z pistoletami wykorzystywanymi często w formie broni ostatniej szansy/w trakcie samoobrony na niewielkich dystansach, jej użycie przełożyć się może na większe szanse na wybrnięcie z niekorzystnej sytuacji.

Latarka zasilana jest dwoma bateriami CR123A, które w trybie maksymalnej mocy zapewnią 1.25 godziny nieustannej pracy. Pozostałe nastawy zapewnią światło stroboskopowe generujące 1000 lumenów i opcję światła o niskiej mocy, ograniczającej ich ilość do 300.Sama obudowa wykonana została z anodowanego aluminium, a certyfikat IPX7 zaświadcza o jej wodoodporności do głębokości 1 metra; o ile czas zanurzenia nie przekracza 30 minut.Oceń i skomentuj

Loading...