Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Honker wiecznie żywy

Starachowicka firma Autobox znana w wojsku z niesławnego Honkera przedstawiła na swoim stanowisku dwa ciekawe modele pojazdów terenowych. Jednym z nich był Honker Afrika, którego nazwa dość wymownie wskazuje przyszły rynek odbiorców. Co ciekawe jest to odpowiedź na sprzedaż z poprzednich lat, dokładnie rzecz ujmując w tym przypadku, to klient zgłosił potrzebę oraz chęć kupna takowego pojazdu. Firma zatem stanęła na wysokości zadania, opracowując pojazd pod kupującego. Warto tutaj zaznaczyć, że Autobox wszedł w ścisłą współpracę z IVECO, co też ma swoje odzwierciedlenie w rozwiązaniach technicznych pojazdu. Sam silnik generuje 145 koni mechanicznych i tak samo jak zawieszenie, skrzynia biegów oraz układ napędowy pochodzi z Włoch.
Autobox AH 20.44 to już pewien stylistyczny krok naprzód, gdyż prezentuje się dość nowocześnie. Również w przypadku konstrukcji tego modelu czerpano garściami z doświadczeń zagranicznych. Natomiast sam projekt kadłuba jest projektem rodzimym i powstał w Starachowicach. Wartym zaznaczenia jest silnik, który w tym wypadku generuje 195 koni mechanicznych.
Firma Autobox należy do grupy Sobiesław Zasada S.A. i jak twierdzi przedstawiciel; dzięki temu jest w stanie przystąpić do ewentualnych przetargów, na tego typu pojazd zapewniając duże moce przerobowe. Oznacza to możliwość szybkiej realizacji na duże ilości pojazdów w krótkim czasie.
Patrząc trochę z boku na firmę znaną głównie z niesławnego w armii Honkera można mieć mieszane uczucia co do wyżej wymienionych. Jednak, mając na uwadze, że są to kompletnie nowe pojazdy – może by warto dać im szansę? Oczywiście, wszystko zależy od tego, ile będą kosztować oraz jakie zaplecze logistyczne zapewni się tym pojazdom – jednak to akurat tyczy się praktycznie każdego nowo kupowanego i wdrażanego samochodu.

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner