Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Warsztaty Delta Steel Gongs

W połowie czerwca na terenie strzelnicy na poligonie Wojskowego Instytutu Techniki Uzbrojenia w Zielonce odbyły się warsztaty adresowane do każdego strzelca zainteresowanego strzelectwem długodystansowym niezależnie od stopnia zaawansowania. Organizator, firma Delta Optical, na ten dzień ściągnął mocną kadrę instruktorską o światowej renomie. W luźnej atmosferze każdy mógł spróbować swoich sił w strzelaniu na dystansach od 50 do 1800m. Z instruktorami można było porozmawiać o różnych formach strzelectwa długodystansowego, takich jak PRS z wymuszonymi postawami strzeleckimi, Extreme Long Range, a także strzelectwie taktycznym. 

Delta Steel Gongs

Delta Steel Gongs

Delta Steel Gongs

Delta Steel Gongs

Swoich rad udzielali:  

 • Darek Topyła (pomysłodawca, strzelec długodystansowy)
 • Arkadiusz Jaźwiński (trzykrotny Wicemistrz Polski karabinu IPSC, reprezentant Polski w najważniejszych meczach w Europie i w Mistrzostwach Świata), 
 • mjr rez. Wojciech Jagielski (założyciel pierwszego Ośrodka Szkolenia Strzelców Wyborowych w Toruniu oraz współautor programów szkoleń i strzelań dla strzelców wyborowych Wojsk Lądowych, współorganizator pierwszych zawodów Longshot i uczestnik wielu szkoleń, seminariów i konferencji dla snajperów w Europie i USA)
 • Błażej Domański (strzelec sportowy, długodystansowy, Mistrz i V-ce Mistrz Europy i wielokrotny Mistrza Polski w kategoriach karabinów samopowtarzalnych)
 • Michał Jaroszyński-Wolfram (instruktor i strzelec długodystansowy, TEAM Eksperymentalna Drużyna Snajperska)
 • Kamil Bania, Dariusz Grzybowski, Mariusz Szydłowski (Ulfhednar Marksman Team)
 • Jarosław Cieślik (IPSC Mini Rifle)
 • Jakub „Murasz” Sidorowicz (jeden z najbardziej utytułowanych strzelców długodystansowych w Polsce)
 • Jan Staniszewski, Marek Sowa - team .22LR
 • Przemek Wójtowicz (najskuteczniejszy polski snajper, weteran z Afganistanu, autor książki „Snajper wchodzi pierwszy”)

 

Delta Steel Gongs

Wśród obecnych spotkać można było znakomicie znanego i cenionego w świecie strzeleckim Jarosława Walczuka 

Delta Steel Gongs (Jarosław Walczuk)

Uczestnicy, zależnie od potrzeb mieli do dyspozycji zarówno tarcze do przystrzelania broni, jak i przede wszystkim 100 stalowych gongów na wyżej wspomnianych dystansach. Dowiedzieć można było się jak wykorzystać najlepiej celownik i posiadany karabin, jak ustabilizować postawę zależnie od wymuszonej pozycji strzeleckiej, jak strzelać pod presją czasu i jak pracować na wietrze. Zainteresowani mieli możliwość także wykonania „mapy balistycznej” karabinu na dystansach 400 m, 500 m i 700 m. 

Drugiego dnia organizator przygotował niespodziankę. Warsztaty odwiedził Ian McCollum, znany z kultowego Forgotten Weapons — strony internetowej i kanału Youtube poświęconego historycznej broni palnej. Amerykanin podczas warsztatów miał możliwość postrzelania m.in. z wyborowego MSBS GROT-7,62N. Nie zabrakło chętnych po autograf i do pamiątkowego zdjęcia. 

Delta Steel Gongs (Ian McCollum)

Delta Steel Gongs (Ian McCollum)

Delta Steel Gongs (Ian McCollum)

Delta Steel Gongs (Ian McCollum i przyjaciele)

Chętni mogli również podjąć próbę sprawdzenia swoich umiejętności podczas wyzwania THLR Long Range Proficiency Test autorstwa Thomasa Haughlanda. Aby podołać należało oddać strzał na dystansie ponad 500 m: 1 cel, 1 próba, 1 kula, 1 minuta. 

Delta Steel Gongs (THLR Long Range Proficiency Test, Thomas Haughland)

Warsztatom towarzyszył katering i wystawa szerokiej gamy optyki od Delta Optical. Całość przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Każdy uczestnik dostał też czapkę Delta Optical, na której jak się okazało, często znalazł się autograf Iana z Forgotten Weapons. Delta Steel Gongs to w założeniu impreza cykliczna. Wszystkim miłośnikom strzelectwa długodystansowego niezależnie od stopnia zaawansowania warto śledzić te wydarzenia w przyszłości! 

Delta Steel Gongs

Delta Steel Gongs

Delta Steel Gongs (stoisko Delta Optical)

Delta Steel Gongs

Delta Steel Gongs

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
 • Platinium partner

  Gold partner

 • Silver partner

 • Tactical partner