Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

PATRONAT: Syndicate Wars - nowe informacje

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

W lutym informowaliśmy o pierwszym od lat dużym zlocie organizowanym w Krakowie. Organizatorzy nieustannie pracują nad oprawą zlotu, jego fabułą i przebiegiem, by z powodzeniem udało się stworzyć nowy, atrakcyjny cykl imprez, do tego przywracający zloty do Krakowa. Poniżej prezentujemy nowe opublikowane informacje o Syndicate Wars, w szczególności gadżety ubarwiające rozgrywkę.

 

W scenariuszu przewidziane są pojazdy dla stron:

- dwa małe środki transportowe,

- dwa duże środki transportowe,

- dwa samochody terenowe.

Dowódcy na początku scenariusza dostaną tylko po jednym środku transportowym. Pozostałe środki będą mogli dokupić za zarobione "pieniądze zlotowe" podczas scenariusza.

 

Organizatorzy przewidują duże ilości pirotechniki do wykonywania zadań:

- petardy hukowe,

- dymy kolorowe,

- ekrany dymne,

- granaty rozpryskowe,

- stroboskopy.

Część pirotechniki dowódcy otrzymają przed rozpoczęciem scenariusza, natomiast dodatkową pirotechnikę będą mogli zakupić  za zarobione "pieniądze zlotowe" podczas scenariusza.

 

Do wykonania zadań będą przewidziane między innymi poniższe rekwizyty:

- namioty, siatki maskujące, czasze spadochronów,

 

- namioty oraz drobna fortyfikacja do rozbudowy sztabów  polowych,

- zegary szachowe  do odmierzania czasu w poszczególnych punktach gry

- imitacja bomby lotniczej

 

- imitacja bomby elektronicznej

- imitacja komputera

- 2 działające komputery

 

- walizki z kodami

- walizki z rozkazami

- skrzynie do przewozu diamentów

- beczki oraz pojemniki na paliwo

- laboratoria polowe

- punkty logistyczne

- kontenerowce na przeprawie wodnej

- maszty z flagami

- wyrzutnie rakiet

 

- moździerze

- imitacja stanowiska przeciwlotniczego

 

Przewidywane zadania dla uczestników

W scenariuszu podstawowym celem będą pieniądze, tu zwane kredytami. Za każde wykonane zadanie dowódca strony otrzyma określoną ilość kredytów do wykorzystania na wsparcie swoich sił.

 

Każda ze stron po rozpoczęciu scenariusza będzie miała za zadanie założenia we wskazanym przez organizatora miejscu bazy polowej i oflagowania jej. Za każdą godzinę utrzymania swojej bazy dowódca zostanie wynagrodzony kredytami.

Na terenie poligonu znajdować się będą trzy kopalnie diamentów. Żadna ze stron nie będzie wiedzieć gdzie będą rozlokowane. Te informacje można będzie wykupić od handlarza lub przeprowadzić zwiad. Kopalnie będą oznaczone flagą z diamentem. Wydobyte diamenty będzie można zamienić na kredyty dla dowództwa.

Poza głównymi zadaniami organizator przewiduje także misję "zestrzelony śmigłowiec" oprawioną odpowiednimi rekwizytami i misję "artefakt", w której odnaleźć będzie trzeba cenne elementy.

W każdym momencie dowództwo w zależności od dysponowanych środków będzie miało możliwość wykupienia u handlarzy kolejnych misji takich jak naprawienie wieży komunikacyjnej. W tym zadaniu zostanie wysłany patrol z technikami w celu sprawdzenia uszkodzeń. Specjalnie oznaczeni technicy będą mieli do przetransportowania ze sobą antenę satelitarną, plecak/walizkę z materiałami mogącymi służyć naprawie (kable) oraz komputer. Wykonanie zadania nie obejdzie się również bez drabiny.

Inną misją do wykupienia u handlarza będzie udzielenie mu pomocy w dostarczeniu kontenerów z bronią i plutonem w określone miejsce. Tutaj ważne będą negocjacje pomiędzy oboma stronami. Wygra lepsza, ale czy ostatecznie o tym zadecyduje której ze stron uda się dostarczyć przesyłkę na wyznaczone miejsce.

Jednym z barwniejszych przewidzianych zadań będzie "Misja Labolatorium". W ciemnym labolatorium, do którego będzie można wejść tylko w białych kombinezonach, będzie trzeba przy pomocy komputera przygotować warunki do przygotowania i wyzwolenia substancji chemicznej "groźnej dla środowiska i trującej dla ludzi". Zmieszaną substancję będzie trzeba przewieść w specjalnie oznaczonym pojemniku do bazy polowej, a następnie sprzedać handlarzowi. W przypadku zniszczenia pojemnika przez siły przeciwne wszyscy uczestnicy transportu zostaną skażeni i choć nadal w grze w miejscu będą musieli czekać na zespół ratownictwa chemicznego.

W przygotowaniu są kolejne zadania oparte o m.in. składy paliwowe i paliwo do pojazdów, znane już zadania w charakterze VIP i snajpera, a także przewidziana jest także rola szpiega.

Dowództwo do wykonania zadań będzie miało do dyspozycji (oczywiście nie za darmo):

 1. małe środki transportowe

 2. duże środki transportowe

 3. samochód terenowy

 4. wyrzutnia rakiet

 5. moździerz

 6. race do moździerza i wyrzutni

 7. zestaw pakietów medycznych 20 sztuk

Przypominamy, że zgłaszać się na zlot można do 15 kwietnia i wpisowe wynosi 120 zł. Dla osób, które zgłoszą się do 20 marca przewidziane jest niższe wpisowe - 100 zł. Zlot odbędzie się na bardzo zróżnicowanym, atrakcyjnym i znanym wielu z Was terenie poligonu Pasternik pod Krakowem. Baza zlotowa zaś będzie ulokowana na przyległej, ogrodzonej strzelnicy Wawel. Dokładane są starania, aby zarówno część scenariuszowa, jak integracyjna, zlotowa były w równym stopniu rozbudowane i atrakcyjne. Polecamy!

 

Oficjalna strona cyklu i zgłoszenia na Syndicate Wars

Wątek do dyskusji i więcej informacji na forum WMASG

Wizytówka imprezy na WMASG

Pierwszy news o imprezie

 

Syndicate Wars - PROLOG

Już 20 marca odbędą się manewry będące prologiem do właściwych Syndicate Wars. Impreza przewidziana jest na mniejszą liczbę uczestników, ale odbędzie się na tym samym terenie, z tymi samymi zasadami, innymi zadaniami również z wykorzystaniem pojazdów i rekwizytów. Nie zabraknie także pirotechniki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to swoista nowość w imprezach airsoftowych, gdyż PROLOG będzie mniał wpływ na początkową sytuację taktyczną na właściwym zlocie! Zapraszamy i również polecamy!

 

Oficjalna strona cyklu i zgłoszenia na Syndicate Wars - PROLOG

Wątek do dyskusji na forum WMASG

Wizytówka imprezy na WMASG

Pierwszy news o imprezie

 

Cykl Syndicate Wars otrzymał od nas patronat i wsparcie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w obu imprezach!

 

Imprezom patronuje WMASG.PL

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
 • Platinium partner

  Gold partner

 • Silver partner

 • Tactical partner