Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

RELACJA: Otwarte Scenariusze Bojowe FIA 2013

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

FIA podesłali nam film ze szkolenia jakie przeprowadzili w ramach prowadzonego przez nich cyklu Otwartych Scenariuszy Bojowych FIA. Szkolenie odbyło się 14-15 września 2013 i obejmowało swoim zakresem przede wszystkim MOUT. Oto co piszą sami o tym szkoleniu:

Scenariusze Bojowe FIA to narzędzie szkoleniowe dla sekcji i drużyn do działań w ramach większych grup bojowych. W ciągu dwóch dni kursanci sprawdzają swoje umiejętności w różnych aspektach działania podczas 4 do 6 scenariuszy zgrywających. Już po raz czwarty udostępniamy dla chętnych to narzędzie szkoleniowe FIA. Edycja 2013 była poświęcona walce w warunkach zurbanizowanych (MOUT). 

Zajęcia prowadzone są przez kadrę instruktorską FIA w charakterze obozu wojskowego przez 30h działania. Szczeble dowodzenia obsadzane przez uczestników dają możliwość nauki jak wydawać i przyjmować rozkazy w ramach zmieniającej się hierarchii dowodzenia. Każdorazowo instruktorzy FIA przeprowadzają ocenę końcową z przebiegu działania.

Tematy szkoleniowe

- działanie w plutonie w terenie zurbanizowanym (MOUT)
- dowodzenie, komunikacja, łączność
- manewrowanie plutonem
- natarcie/obrona plutonem
- logistyka i obozowanie plutonem
- budowanie dyscypliny w pododdziale

 

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner