Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

USA (Connecticut) - Wojny na kulki przyciągają uwagę służb ochrony środowiska

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.


Airsoft stanowi wyposażenie do zabawy na świeżym powietrzu, opisywanej jako podobna do paintball'a, w której gracze używają broni napędzanej sprężonym powietrzem aby trafić przeciwnika małą kulką (BB).

"To ma tu miejsce od dawna", powiedziała przedstawiciel miejskiej służby ochrony przyrody Theresa Gallagher, która stwierdziła, że dopiero ostatnio zaczęła zauważać jasne, neonowe plastikowe kulki pozostawiane na otwartych terenach miejskich przez graczy.

"Spacerowałam z moimi dziećmi przez Birch Park", rozpoczęła, relacjonując napotkanie grupy mężczyzn grających w coś, co jak pomyślała w pierwszej chwili było paintball'em. "Nosili oporządzenie w kamuflażu i chowali się przed sobą".

Kiedy zapytała jednego z mężczyzn dowiedziała się, że grali w Airsoft.

Nieco później, powiedziała Gallagher, na ziemi znajdowały się "setki" plastikowych kulek, które ona wraz ze swoimi dziećmi próbowała wyzbierać z ziemi. "Miałam tego całą torbę".

Gallagher nie zamierza położyć kresu grze, ale wolałaby, aby strzelający używali kulek biodegradowalnych na bazie skrobii, które można znaleźć obok plastikowych w lokalnych sklepach.

Thomas Harbinson, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, zgadza się z tą opinią.

"To nie jest jedynie problem otwartych przestrzeni miejskich", powiedział dodając, że nawet na prywatnej posesji plastikowe kulki mogą mieć negatywny wpływ na środowisko.

Reprezentantów stanu Jasona Perillo i Larry Miller poproszono aby przyjrzeli się możliwościom stanowych rozwiązań prawnych zabraniających plastikowych kulek.

Perillo, wybrany niedawno do Izby Reprezentantów i członek komitetu ochrony środowiska powiedział, że on i Miller badają tę kwestię.

"Jest ona [kwestia] naprawdę w początkowej fazie", powiedział.

Gallagher ma nadzieję na działania podjęte w związku z tą propozycją.

"Nie wiem przede wszystkim, dlaczego nie do tej pory nie mogliście używać kulek biodegradowalnych", powiedziała.

Źródło: Connecticut Post Online

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner