Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

ŚDM: Czasowy zakaz przenoszenia broni

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

Z powodu podwyższonego zagrożenia terrorystycznego i dla zwiększenia bezpieczeństwa najpierw szczytu NATO w Warszawie, a teraz Światowych Dni Młodzieży, MSWiA wprowadziło rozporządzenie o czasowym zakazie przenoszenia wszelkiego rodzaju broni w stanie rozładowanym. W związku z ŚDM zakaz trwa od dzisiaj, 20.07 do 1.08 i obowiązuje w województwach małopolskim i śląskim.

Jak to się ma do nas? Teoretycznie nijak, a praktycznie warto też się zastosować. ASG nie podpada pod ustawę o broni i amunicji, jednak broń przypomina lepiej niż niejedna wiatrówka. W świetle ostatnich wydarzeń na świecie i rangi wydarzenia wiemy z całą pewnością, że podczas ŚDM służby będą bardzo przeczulone. Wystarczy też, że któryś pielgrzymów podniesie alarm i nieszczęście gotowe.

Wobec powyższego zalecamy Wam na te dwa weekendy (w tygodniu też) zaniechać aktywność airsoftową w Małopolsce i na Śląsku. Dla bezpieczeństwa Waszego, osób postronnych i... naszego wspólnego hobby.

 

Przydatne linki

Treść rozporządzenia MSWiA (PDF)

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner