Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Loading...
This article comes from the old version of WMASG, therefore display may deviate from the standards of the current system.

Desant US Marines w Syrii

12.03.2017Author: FishboneeComments: 1

Ich zadaniem ma być wsparcie walk z ISIS prowadzonych w mieście Ar-Rakka.

1.jpg

 

Ostatnio na terenie Syrii miał miejsce desant setek amerykańskich żołnierzy wraz z wyposażeniem artyleryjskim. Ultralekkie haubice M777 kalibru 155mm zostaną rozstawione w promieniu około 32 kilometrów od miasta Ar-Rakka. Z racji na ich charakterystykę działania, nie są one wrażliwe między innymi na niesprzyjające warunki pogodowe, czy też zasłony dymne powstałe z palonych opon, które uniemożliwiają pracę wsparcia lotniczego. Zanim jednak operacja wystartuje w pełni, Stany Zjednoczone musza się upewnić, że Turcja nie będzie próbowała odbić miasta Manbidż z rąk Syryjskich Sił Demokratycznych, co mogło by znacząco utrudnić działania Amerykanów oraz zmniejszyć poziom bezpieczeństwa w regionie. W terenie wciąż działają również jednostki specjalne. Z oczywistych względów, rząd Stanów Zjednoczonych nie udzielił jeszcze większej ilości informacji na temat nadchodzących działań.

 

 

 

Źródła:

Funker Tactical

The Guardian

Fox News

Oceń i skomentuj

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner