Trwa ładowanie

Twoja przeglądarka jest przestarzała. Niektóre funkcjonalności mogą nie działać poprawnie. Zalecamy aktualizajcę lub zmianę przeglądarki na nowszą.

Nowa M-ka od ASG (KWA) - pierwsze wrażenia

This article comes from an older version of the portal and its display (especially images) may deviate from current standards.

 

 

 

 

 

Armalite M15A4 SIR 120 (KWA KM4A1 KM4 TAC)


Przebywając w Danii miałem przyjemność zapoznać się z nowinką rynkową spod znaku ASG. Kuriozalnym wydaje się fakt, iż KWA wykonała replikę na podstawie sugestii oraz wytycznych duńskiej firmy. KWA od zawsze była w biznesie ASG, ale jako sama firma kojarzyła mi się z replikami pistoletów - zatem z tym większą przyjemnością ucieszyłem się że będę mógł pobawić się ich najnowszym dziełem. W wyniku rozmów przeprowadzonych przez ASG oraz KWA doszło do porozumienia, którego efektem powstała ta linia replik.Karabin zapakowany jest w standardowy styropianowy karton, który chroni replikę przed większością obrażeń. W zestawie znajdziemy replikę, wycior, zatyczkę na lufę, magazynek oraz baterię (replika ta jest dostosowana do najnowszych wysokowydajnych baterii LiPo). W tej chwili pokazany karton jest pierwszą serią będącą w sprzedaży. ASG w tej chwili kończy opracowywać nowy, własny wzór pudełka - wg własnych standardów. Zamiast obecnych oznaczeń będą umieszczone wyłącznie oznaczenia ASG.

 

 


 
Po wzięciu do ręki - przyjemne uczucie wagi oraz masywności. Z metalu jest wykonana większość elementów repliki. Sprawdzenie “efektu chwiejnej lufy” - nie występuje. Replika posiada oznaczenia Armalite oraz logo ASG nad spustem. W następnych wersjach logo ASG będzie "po drugiej stronie" tak by nie zakłócać oryginalnych oznaczeń.

 

 

Przyrządy celownicze są składane w pewny oraz łatwy do późniejszego szybkiego ich otworzenia sposób. Niestety nie miałem pod ręką żadnego oryginalnego wyposażenia (Eotech lub inny) w celu określenia dokładności wykonania szyn RIS. Niemniej nie powinno być najmniejszych problemów z montowaniem dodatkowych przyrządów.

 

 

Wszystko wykonane w ładnym ciemno czarnym metalu.

 

KWA / ASG jako pierwsza z firm zastosowała przedział na baterie otwierany na zawias - ma to swoje oczywiste plusy - jest nikła szansa, że człowiek zgubi dolną szynę (tak jak mi się to zdarzyło przy M4 TM). Wystarczy przekręcić piny znajdujące się po obydwu stronach RIS i mamy dostęp do miejsca gdzie jest schowana bateria. Minusem może być pin, który psuje realizm i nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jednakże.. o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie osobiście - bomba pomysł.

 

 

 

 

Bateria LIPO w replice ASG ma szanse okazać się przełomem, który w niektórych warunkach może się skończyć bądź uszkodzeniem repliki bądź osoby, która ją transportuje. Tak jak się dzisiaj dowiedziałem - bateria w chwili uszkodzenia wydziela znaczne ilości ciepła oraz masę śmierdzących substancji. W ekstremalnym przypadku może się zapalić - powodując śmiertelne uszkodzenie repliki lub oporządzenia, w których jest przenoszona. Strach pomyśleć o osobie, która ma w tej samej lub sąsiedniej kieszeni zapasowa baterie oraz zbiór ahtungów... brrr...

 

 

 

Bateria mimo, że wygląda niepozornie - taka, która nie byłaby w stanie pociągnąć mocniejszej repliki. Nic mylnego. Jak widać - 11,1 V oraz 1000 mAh pozwala na wystrzelenie ok. 3000 kulek przy sprężynie M120. W skrócie - bateria ma grubość ok 5-6mm oraz 2,3 cm szerokości. Wygląda jak batonik, a zastępuje kilkukrotnie większą baterię (przy tym rozmiarze "stara" jest kobyłą).

 

Po napełnieniu magazynka - szybki kurs na tor, gdzie moglem przestrzelać replikę, a przy okazji dokonać pomiaru prędkości. Wszystkie strzały odbyły sie w klimatyzowanym pomieszczeniu. Za amunicje służyły 0.25 Excel (wysokość nad poziomem morza około 3m ;)). Generalnie wyniki były w okolicy 355 FPS - co sądzę, że jest wynikiem przyzwoitym. Zazwyczaj powinno być na 0.2g, ale "tak mi nasypano".

 

 

 

 Wyniki można obejrzeć na poniższym filmie:Podsumowując:

 

Dobry sprzęt dla gracza AS. Użycie baterii LiPo pozwoliło na odciążenie repliki. Więcej zapewne znajdzie się w recenzji osoby, która dostanie ten sprzęt na dłużej.

 

Na końcu chciałbym podziękować przedstawicielowi na Europę Południową, głównemu technikowi oraz szefowi za szybki rajd po firmie oraz możliwość pobawienia się zabawkami.

Komentarze

NAJNOWSZE

Loading...
  • Platinium partner

    Gold partner

  • Silver partner

  • Tactical partner